В Харьковском ботаническом саду зацвели древовидные пионы и рододендроны
Вони закохуть в себе своєю витонченістю, великими розмірами квітів, їх забарвленням і доволі сильним ароматом. Paeonia suffruticosa (Паеонія СуфрутікозА) або більш простими словами півонія деревоподібна розквітла у Харківському ботанічному саду. Батьківщина цього куща, що в природі досягає висоти до метра, а то і півтора – Китай, провінції Аньхой і Хенань. Росте в основному на скелях на висотах близько 300 метрів над рівнем моря. Хоча, як довіли квіткарі, добре почувають себе і на харківських просторах.
Тетяна Орлова завідувач відділу квітникарства Харківського ботанічного саду В нашей коллекции 8 видов, 157 сортов травянистых и более 50 древовидных пионов. Сейчас можно наблюдать цветение древовидных пионов, это в основном китайские и японские сорта у нас представлены. В Китае в общем проводится фестиваль цветения пиона древовидного. У нас они себя прекрасно чувствуют, не требуют особых агротехнических приёмов. Хорошо зимуют и радуют посетителей сада своим красивым цветением, которое, если нам повезёт продолжится 2-3 недели максимум. Это всё зависит от погодных условий.
А ось найбільш примхливий цей кущ – Рододендрон. Вони також вже радують своїм цвітінням у ботанічному саду. В природі такі поширені в Південному Китаї, Гімалаях, Японії, Південно-Східної Азії, а також в Північній Америці. Зустрічаються в Новій Гвінеї і на північному сході Австралії. Рослини сильно відрізняються за розмірами: деякі види досягають висоти 30 м, але є і сланкі чагарники. Розмір квіток – від крихітних до більш ніж 20 см в діаметрі.
Тетяна Орлова завідувач відділу квітникарства Харківського ботанічного саду У нас более 80 таксонов этих растений и цветут сирени на территории. Рододендроны у нас представлены – листопадные и вечнозелёные. Но это более капризные растения, особенно сорта листопадных рододендронов, которым предварительно нужно готовить почву, выбирать определённое место и ухаживать регулярно за ними. Потом начнётся цветение, чуть позже, гортензий, лилий. На Отакара Яроша будут ещё цвести коллекции ирисов и пионов травянистых.