В харьковском метро появилась услуга сопровождения незрячих
Олександра Жалинська рідко буває в метро одна. Бо, каже, для неї кожна поїздка становиться справжнім випробуванням.
Олександра Жалинська учениця Харківського спеціалізованого навчально-виховного комплексу ім. Короленка
Самая большая трудность это найти, во-первых, край платформы. Потому что вот эта светлая линия, которая там обозначена, мы не можем её почувствовать. И также трудно найти сам вход. Потому что толпа людей, все спешат войти-выйти.
Та відтепер Олександра разом із іншими незрячими харків'янами може не турбуватися про це. Адже у метрополітені для людей з особливими потребами ввели послугу супроводу.
Маргарита Розуменко учениця Харківського спеціалізованого навчально-виховного комплексу ім. Короленка
Гораздо спокойнее. Нет опасности, что толкнут или упадёшь у края платформы. Это очень помогает. И я надеюсь, что это будет распространено во всех метрополитенах страны. Это очень удобно. И я благодарна, что такая идея возникла.
Володимир Носков журналіст
Ми звернулися до міської влади, до Геннадія Кернеса, до Світлани Олександрівні, до Євгена Водовозова із ініціативою разом із керівництвом Харківського метрополітену спровадити стабільну чітку службу супроводу із числа персоналу Харківського метрополітену. І я дуже щастливий, що нам, разом з харківським метрополітеном, цю службу вдалося впровадити.
Перед тим, як стати супроводжуючим для особливих городян, працівники метрополітену пройшли курси. Як теоретичні, так і практичні. Щоб отримати таку послугу, людині з вадами зору достатньо прибути на станцію, бажано, як зазначив Володимир Носков, з тростиною.
Володимир Носков журналіст
Якщо незрячій зі спеціальною тростиною, його одразу помітить черговий по станції. Якщо незрячій соромиться піти у метро із тростиною і сам намагається пройти і при цьому нічого не бачить, тоді черговому по станції складно визначити і допомогти.
А так, незрячого біля турнікету зустрінуть співробітники метро, дізнаються куди потрібно їхати, супроводять до потяга, на станції призначення його також зустрінуть і допоможуть дістатися виходу з підземки.
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення
С помощью специалистов, которые знают особенности этих проблем, мы будем эту службу усовершенствовать, и она обязательно будет у нас работать до тех пор, пока не мы оснастим нашу харьковскую подземку всеми необходимыми знаками, предупреждающими о проблемах доступности.
Та дві станції підземки – Олексіївська та Перемога такими спецзнаками вже обладнані, зазначила Світлана Горбунова-Рубан. Робота з облаштування інших розпочнеться найближчим часом.
Олена Заржицька Віталій Бардась Харьковские известия