В ХТС объяснили, откуда взялись долги за отопление в платежках субсидиантов

20.07.2017 12:16   -
Автор:
115 тисяч харків'ян ризикують в новому опалювальному сезоні залишитись без субсидій. Це – кількість тих, хто отримав платіжки із боргами за опалення та інші комунальні послуги у червні. Ці гроші, кажуть у Харківтепломережах, доведеться заплатити, бо якщо на початок опалювального сезону залишиться хоча б копійка заборгованості, субсидію отримати не вдасться. Про це йдеться в оновлених правилах нарахування комунальної знижки. 
 
Дмитро Щербак заступник генерального директора КП "Харківські теплові мережі"
 
Эти долги сейчас стали двойной проблемой для людей. Мы людям делаем договора реструктуризации. Это предусмотрено постановлением, что человеку для оформления субсидии достаточно не принести квитанцию о погашении долга, он может принести договор реструктуризации задолженности. СКЛ Мы эти договора оформляем на срок до шестидесяти месяцев. Любой человек может к нам прийти и в абонентском отделе оформить договор.
 
Наразі загальний борг субсидіантів, які отримали платіжки із мінусовими субсидіями – двісті шістдесят мільйонів гривень. Ці гроші має отримати підприємство "Харківтепломережі", і, в свою чергу, перерахувати державі. В установі пояснюють: борги виникли тому, що держава надто щедро розрахували субсидії для людей. 
 
Дмитро Щербак заступник генерального директора КП "Харківські теплові мережі"
 
В течение прошлого отопительного сезона по очень многим субсидиантам получалась ситуация, когда сумма субсидии по каждому конкретному месяцу была выше, чем стоимость услуги отопления. Это не помощь государства. Это по сути за человека платят. Эта ситуация не укладывается ни в законодательство, ни в  здравый смысл. Поэтому в мае месяце на основании действующей нормативной базы Управлением соцзащиты были выполнены перерасчеты субсидий.
 
Тепер ті гроші, які держава перерахувала, людям доведеться повернути. А в наступному сезоні, щоб не виникало заборгованостей, у ХТС рекомендують вносити обов'язковий платіж навіть тоді, коли квитанції приходять із переплатами.