В Інституті імені Малої почалися “Щорічні терапевтичні читання”
Ця лабораторія, що відкрита в інституті терапії, завдяки її унікальному обладнанню та спеціально розробленій харківськими вченими програмі, здатна діагностувати сердцево-судинні захворювання. І як запевняють фахівці, навіть попередити ризик, так званної раптової смерті.
Олександр Біловол керівник Північно-Східного наукового центру МОЗ та НАМН України
-Сегодня наши учёные показали, что оборудование, которые мы представляем, оно является не альтернативным, а лучшим, чем некоторые аналоги зарубежного производства. И наши харьковские учёные, которые сконструировали это оборудование показали чёткость его работы, информативность и главное 100% диагностику заболевания.
Вивчення причин і факторів раптової смерті, за словами вчених, найактуальніше питаня кардіології. Значущість цієї проблеми ще й в тому, що більшість людей, які раптово померли, не мали несумісних з життям захворювань.
Андрій Сердюк президент Національної Академії медичних наук України
–Сам факт раптової смерті він існує у всьому світі. І ця лабораторія, яка перша створена в цьому унікальному інституті, я думаю, дасть відповідь і допоможе створити аналогічні лабораторії в інших інститутах. Завдяки їй можна продіагнустувати, що в цієї людини може бути такий факт в житті.
Кількість хворих на сердце останнім часом збільшилася і, як кажуть лікарі, інфаркт помолодів. Серед основних причин – гіпертонія, зайва вага, підвищенний рівень холестерину, паління, вживання алкоголю і стреси. Володир Колісник – пацієнт, якому вчасно надали медичну допомогу. Каже, раптово відчув, що пече у грудях. Діагноз лікарів видався не втішний.
Володимир Колісник пацієнт Харківського інституту терапії ім. Л. Малої
-Сказали, что инфаркт задней стенки, я не очень в этом понимаю, но задней стенки. Я думаю, ну даже и не думаю, всё это из-за стрессов, из-за стрессов.
Як домогтися зниження рівня сердцево-судинних захворювань із застосуванням лікувально-діагностичних технологій сучасної терапії – це основне питання Міжнародної науково-практичної конференції, яка проходить цими днями у Харкові, в "Інституті терапії імені Любові МАлої" – інституті, якому сьогоднi указом Президента України присвоєно статус національного.
Олександр Качур перший заступник Міністра охорони здоров'я України
-Мы возлагаем большие надежды на коллектив вашего славного института и верим, что своим самоотверженным неустанным трудом постоянным творческим поиском вы закладываете основы завтрашнего дня. На вас ориентированы многие учреждения нашей страны, у вас большие цели на перспективу и мы надеемся на успех во всех ваших начинаниях.
Тож, щоб обговорити роботу на перспективу, до Харкова і з"їхались провідні фахівці з України і ближнього та дальнього зарубіжжя.
Світлана Горбунова- Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення
-Эта конференция обречена на успех, это не вызывает ни у кого сомнений, потому что актуальность её темы и значимость её докладчиков это уже обеспечивает успех.
Поділитися досвідом, представити свої напрацювання – ось що має стати результатом такої зустрічі.
Карл-Йозеф Гундерман ад'юнкт-професор кафедри клінічної фармакології Померанської медичної академії Щецині ( Німеччина )
-Звичайно. Це чудовий шанс тут на місці отримати досвід провідних українських вчених, адже в нас одні й ті самі проблеми. Тож зараз тут у Харкові видалась така можливість зустрітися з колегами і порадитися як нам лікувати.
Такий форум – це ще й крок вперед щодо удосконалення сфери надання медичної допомоги, зазначив губернатор Харківщини Михайло Добкін. А щоб лікар будь-якого рівня був у всеозброєнні, впевнений – у регіоні повинна працювати система єдиного медичного простору.
Михайло Добкін голова Харківської облдержадміністрації
-Система чёткого оказания медицинской помощи, система, которая основывается не на методе проб и ошибок, а на методе, в базе которого лежит современное диагностическое оборудование, новые технологии, новые системы и новые знания. Сегодняшняя конференция – это один из шагов получения новых знаний, обмена опытом и подхода к тому, что сегодня востребовано, но ещё не находится в нашем арсенале.
Втім певний арсенал напрацювань тепер вже в Нацiональному Інститу терапії імені Любові Малої – вже є. І фахівці готові до співпраці.
Анжела Сушко