В это воскресенье лесники Украины праздную свой ​​профессиональный праздник

14.09.2013 13:51   -
Автор:

Микола Кіктьов лісівник

-Всі ж думають так, що ліс сам росте і не надо за ним ухаживать, але ліс це хуже чим мала дитина за ним надо догляд і догляд. Я уже сейчас проробивши директором больше 27 років я убідився, що за лісом потрібен догляд і догляд.

Разом з ним стежить за лісом і його син Віталій. Він працює підлеглим. Син лісівника розповідає, іншої професії він і не міг обрати. Адже закоханий у ліс з самого дитинства.

Віталій Кіктьов лісівник

-Я родився і жив в лісі. У нас дом самий последій стояв і уже у дворі ліс був. І з детсва я ж з батьком був. Пожар – на мотоцикл, я малий – 6 год, лопату тягну, тушим. І оттуда ж воно і пішло любов к лісу.

А ось Богдан Ковальов лише майбутній лісівник. Хлопець тільки опановує ази цієї науки та вже впевнений – лісівник – звучить гордо.

Богдан Ковальов майбутній лісівник

-Лес шумел, шумит и будет шуметь. Потому что лес это лёгкие нашей планеты, а без лёгких мы не будем жить. Сейчас компьютерщики, юристы – рентабельные проффесии, но и лесовод одна из главных тоже. Как сейчас и через 100 лет она будет существовать и будут учиться наши дети и правнуки.

Їхня професія йде далеко корінням у минуле, кажуть лісівники. Розповідають, вона з'явилася з першим деревом, що виросло на планеті. У Харківській області зараз один національний парк і дев'ять лісництв. Площа найменшого 14 тисяч гектарів, це Красноградське, а найбільше Ізюмське. Його площа понад 53 тисячі. І щорічно лісівники збільшуть лісові площі. Лише цьогоріч засаджено понад тисячі гектарів молодняку. Вирощено більше мільйона саджанців. Займаються вони і розведенням декоративних культур. Зараз у коллекціі слобожанських лісівників більше десятка видів туй, не менше й ялівців.

Майя Чупріна провідний інженер лісових культур Вовчанського держлісгоспу

-Ось такі живці ми заготовляемо в кінці лютого, на початку березня. Зберігаємо у льодниках, а потім у травні місяці, десь в середені травня, коли середньодобова температура буде 15 градусів, як вдень, так і вночі ми висажує такі живці у нашу теплицю.

Ігор Бескровний кореспондент

-А ось ця рослина із сімейства ялівців має назву сікруєт. Тут, у лісгоспі, її вважають найкрасивішою. За її форму її поетично називають "палаюча свічка". Поки ця рослина лише малюк, ій лише десять років. ЇЇ висота трохи більше двох метрів, але з часом вона може вирости до десяти метрів.

Так завдяки їхній праці щорічно з лісництв Слобожанщини до парків і скверів міст Харківщини їдуть тисячі дерев, різних порід.

Сергій Мусієнко начальник облуправління лісового та мисливського господарства

-Вивели не один сорт горіхів, грецьких, не один сорт. Тополі, які є швидко ростущі, вирощують їх на плантації, на плантиційному лісовирощуванні, щоб у короткий термін при мінімальних затратах отримати максимальний результат.

І щоб цей результат не зійшов нанівець, лісівники просять всіх, хто виїжджає на пікніки до лісу, не ламати, не нищити дерева та не розводити багаття. Адже пожежа губить все на що пішли довгі роки кропіткої роботи, коли з маленького живця виростають ось такі зелені красені.