Країни Західної Європи, Польща, Словакія, Угорщина, Сполучені Штати Америки та Канада – ось головні напрямки, в яких прагнуть емігрувати українці. За даними соцопитування Міжнародного кадрового порталу, більше за інших поїхати з країни хочуть мешканці Донеччини, Луганщини та Західної України. Притому більшість з тих, хто мріє жити ї працювати за кордоном – представники професій, пов'язаних із сучасними технологіями. І запит на таких спеціалістів серед закордонних работодавців, розповідають фахівці, чималий.
Ірина Огньова спеціаліст агенства з працевлаштування за кордоном
В основном, это компьютер и все, что с ним связано. Естественно, чем больше уровень, тем лучше. Потому, что Европа достаточно развита в этом плане, и наши айтишники не всегда дотягивают до их уровня. Но тем не менее, это возможно.
Значно менше націлені на переїзд за кордон, згідно даних соцопитування, юристи, банківські працівники та спеціалісти зі страхування – знайти застосування їх досвіду та професійним навичкам в умовах закордонного законодавства буде досить важко. Між тим, найбільша кількість потенційних професійних мігрантів серед тих, на кого в Європі, власне кажучи, не надто чекають. На Захід націлені менеджери, маркетологи, і інші так звані "білі комірці".
Так, 17 відсотків з них впевнені в своїх намірах покинути країну. 54 відсотка з опитаних серйозно замислюються над тим, аби знайти роботу за кордоном. І тільки 30 відсотків хочуть залишитись вдома.
За даними Міжнародного кадрового порталу, кількість тих, хто хоче покинути країну в порівнянні із попередніми роками трохи зменшилась. та пов'язано це тільки з тим, що більшість з тих, хто хотів поїхати за кордон, вже встигли це зробити.