"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

В каких случаях врач имеет право разглашать медтайну о пациенте

Наречені, батьки неповнолітніх та зі згоди самої людини. У всіх цих випадках лікар має право розголошувати інформацію про стан здоров'я свого пацієнта. І це чітко прописано в українському законодавстві. Окрім цього медик повинен повідомляти в правоохоронні органи про вчинене насильство в сім'ї. Також є ряд пунктів коли лікар не може замовчувати інформацію про людину, яка отримує меддопомогу.
 
Допускається передача відомостей про стан психічного здоров’я людини та надання їй психіатричної допомоги без згоди особи або без згоди її законного представника для: 
 
1) організації надання особі, яка страждає на тяжкий психічний розлад, психіатричної допомоги; 
 
2) провадження досудового розслідування, складання досудової доповіді щодо обвинувачених або судового розгляду за письмовим запитом слідчого, прокурора, суду та представника уповноваженого органу з питань пробації.
 
Ось розголошення інформація про результати тестування на ВІЛ, дозволяється лише: людині, яка проходила тест, її батькам , або ж законним представникам. В інших випадках, або задля лікування, або ж за рішенням суду. А дані про лікування людини в наркологічному закладі правоохоронним органам лікар має право надавати лише, якщо людину притягують до кримінальної або адміністративної відповідальності. Також медичну інформацію можуть надати  під час судових розглядів. Коли для захисту своїх клієнтів, юрист може затребувати необхідну інформацію, яка становить об’єкт медичної таємниці та не підлягає розголошенню. Щодо фатального випадку з пацієнтом, то тут є кілька варіантів отримання даних. 
 
У разі смерті пацієнта члени його сім’ї або інші уповноважені ними фізичні особи мають право бути присутніми при дослідженні причин його смерті, ознайомлюватись з висновками щодо причин смерті. Крім того, при підготовці відповіді на запити, в тому числі адвокатські, у законодавчо встановлених випадках допускається розголошення медичної таємниці. Таким випадком може бути те, що надання інформації слугуватиме інтересам рідних, близьких, спадкоємців померлого, наприклад, для відшкодування шкоди, заподіяної смертю особи. 
 
Всі пункти, коли медична інформація може бути розголошена передбачені українським законодавством.