В конце года в Харькове стартует строительство мусороперерабатывающего завода
Вже цього року майданчик на Дергачівському полігоні стане місцем глобального будівництва. Саме тут за планами зведуть перший в Україні сміттєпереробний завод.
Микола Скляров директор КП "Муніципальна компанія з поводження з відходами"
Такой завод крайне важен для нашего города в связи с тем, что накопление мусора достаточно большое, а срок эксплуатации действующего полигона до 18-го, может до 2019 года. С точки зрения экологии: не будет ни выбросов. Там планируется и добыча электроэнергии. Поэтому газ, который накапливается здесь, будет добыча газа, потом он будет превращаться в электроэнергию.
Вартість будівництва сміттєпереробного заводу – близько сорока чотирьох мільйонів доларів. Ці гроші Харкову надасть світовий банк в рамках міжнародної екологічної програми. Для реалізації цього проекту вже обрані консультанти, які будуть контролювати будівництво на кожному його етапі.
Микола Скляров директор КП "Муніципальна компанія з поводження з відходами"
Следующий момент – мы дали уже объявление на проведение основного тендера – это выбор подрядчика. Эта процедура будет длится до 11 сентября. На сегодняшний день уже изъявили желание участвовать в строительстве 8 фирм, все, практически, иностранные.
Будівництво сміттєпереробного заводу планують почати наприкінці цього року, каже Микола Скляров. На його зведення піде близько двох із половиною років. На цей час складати сміття буде куди. Цієї зими відкрили другий етап другої черги Дергачівського полігону. Його будували майже три роки. Провели повну ізоляцію основи спеціальної плівкою та вкрили її щебенем. А також передбачили систему фільтрації для рідкого сміття.
Інна Коверзнєва заступник директора Департаменту комунального господарства
Эта подготовка началась с 2012 года. И стоимость этого проекта около 11 млн грн.
Тепер, кожні півроку, при накопиченні певного шару сміття, проводять додаткову ґрунтову ізоляцію полігону.
Інна Коверзнєва заступник директора Департаменту комунального господарства
Это очень важно, санитарно-эпидемиологическое состояние, безопасно для населения. Для того, чтобы не разлетались бумаги.
Зараз Дергачівський полігон працює цілодобово та без вихідних. Щодня приймає до двохсот п'ятдесяти сміттєвозів.