В Ленинском районе Харькова готовы более 80 бомбоубежищ
Підвал харківської бісквітної фабрики. Це найбезпечніше місце, кажуть на підприємстві і одне з найнадійніших бомбосховищ Ленінського району. Навіть від хімічної зброї. Тут всі комунікації. У разі обстрілів, кажуть фаїхівці, у цьому приміщенні зможуть сховатися всі працівники.
Петро Герасимчук відповідальний з питань цивільного захисту, співробітник харківської бісквітної фабрики
Оно оборудовано системой фильтро вентиляции работающего в трех режимах. Первый – система простой подачи воздуха, через фильтра. Вторая, это через фильтра – фильтрация воздуха и третий режим это регенерация. То есть если заряженный воздух.
У разі знищення входу до бомбосховища з підвалу можа вибратись на вулицю через аварійний люк. Тож куди бігти, у випадку обстрілів та бомбувань, працівників знають.
А це вже бомбосховище заводу "Електромашина". Вміщає більше двох сотень заводчан.
Олександр Панич головний спеціаліст Департаменту з взаємодії з правоохоронними органами Харківської міської ради
Безопастное время нахождение в убежищах составляет 2-3 суток. Но в зависимости от наличия продуктов питания питьевой воды.
Технічна вода зберіається в окремих резервуарах. Є санвузли та рукомийники. Вентиляція може працювати і в ручному режимі.
Путем вращения ручки осуществляется подача воздуха через фильтрационные установки загрязненного воздуха сюда, и путем очищения на фильтрах рабочая смена свободно может дышать чистым воздухом. Это в случаи если будет отключена электроэнергия.
На кожного є противогази. Захисний одяг та найнеобхідніші медикаменти. Але, кажуть фахівці, є недоліки, що можна виправити за лічені години.
Олександр Панич головний спеціаліст Департаменту з взаємодії з правоохоронними органами Харківської міської ради
Мы не расчиваем , что нас будут бомбить. Но я считаю, что здесь если провести свет, вставить лампочки, то оно готово буквально через несколько часов будет.
Наскільки умови бомбосховищ відповідатимуть стандартам слідкуватиме прокуратура та надзвичайники. Загалом, кажуть у Ленінському районі до переховування жителів готові півсотні підвальних приміщень. Крім того, більше трьох десятків спеціалізлованих бомбосховищ.