Тарифи зростають, борги – прямопропорційно. в Україні – пік неплатежів за комунальні послуги. Сума боргу в 23 мільярди гривень збільшується від місяця до місяця.
Олександр Охрименко директор Украналітцентру
Поскольку январские и февральские платежки еще больше, чем предыдущие, украинцы не смогут их оплатить, а у коммунальщиков не будет денег на ликвидацию аварий. Добавьте сюда и задолженность государства — ведь они также не торопятся возмещать субсидии поставщикам услуг.
Наслідком непідйомних тарифів, певні експерти, можуть стати не тільки соціальні хвилювання, а й справжній комунальний колапс у країні. На справжню кризу аналітики очікують у березні.
Валентин Землянський експерт енергетичної галузі
Если тарифы не пересмотрят, то платить будут все меньше. Никто в квартирах мерзнуть не будет, а люди начнут выходить на улицы. Так что если правительство не хочет получить еще одно протестное движение, то наиболее правильное решение — пересмотр тарифов.
Галина Назарова економіст
Перші загроза – це робота комунальних підприємств. Вони чекають, коли насупить весна, щоб все відключити. Але вони можуть і не дочекатись. Буде развал технологічної складової, це перше. І буде розвал людського потенціалу, це друге. Якщо люди звідти підуть, то набрати нових людей буде дуже важко.
До комунальних підприємств, кажуть експерти, працевлаштовуватись дійсно йде мало хто – не влаштовують шукачів роботи ані важкі умови праці, ані досить скромні заробітні плати. Та й дійсно кваліфікованих фахівців-сантехніків та електромонтерів з навчальних закладів випускається небагато.