«В метро – це безпека». Як у Харкові навчають дошкільнят в метросадочку (відео)
Станція метро «Університет». Саме тут на базі метрошколи в класах навчаються зараз ще й дошкільнята. Кожна група в окремому кабінеті. Вихователі кажуть, діти поступово звикають до дисципліни та сумлінного виконання завдань. Навчальну програму підібрали так, щоб діти і чогось навчилися, і щоб не дуже втомлювалися.
ЮЛІЯ МАХОВА ВИХОВАТЕЛЬ МЕТРОСАДОЧКА
Важкувато їм адаптуватися, бо на жаль діти зараз не соціалізовані. Тобто немає у них спілкування. Це основна проблема. Вони розвинені, вони розумнички, вони гарнюні у нас. Але, на жаль, не всі вміють спілкуватися. Цьому ми зараз вчимося в першу чергу. Вони вже деякі подружилися, навіть «б’ються» за місця кому з ким сісти. Але думаю, що все це ми подолаємо і будемо дружно навчатися і готуватися до школи.
Уважно слухаючи вихователя, спілкуючись з однолітками, діти звикають до праці в колективі.
МАТВІЙ ВИХОВАНЕЦЬ МЕТРОСАДКА
Ну ось надо перевести по лініям от тени до предмета. Да, буду іще сюда приходити.
ЄВА ВИХОВАНКА МЕТРОСАДКА
Я раніше була у садочку, у другому, коли мені було 4 роки.
На станціях метро, де у Харкові розгорнули офлайн-школу, метросадок функціонує з початку січня.
ВАЛЕРІЙ ШЕПЕЛЬ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХМР
На 5 локаціях – 5 визначених станціях харківського метрополітену здійснюється винятково підготовчий процес дітей старшого дошкільного віку, до школи. На сьогоднішній день ми вже маємо 659 заяв і фактично щодено, наприклад на минулому тижні відвідувало більше 400 дітей ці групи. Створено в 17 закладах дошкільної освіти створено 41 для організації навчання підготовки дітей до школи. Діти навчаються у дві зміни. По 30 хвилин заняття у них у продовж двох годин вони мають 3 заняття за розкладом. І працюють як в суботу , так і в неділю. Більше 400 дітей задіяно.
Кожна з груп розрахована на 20 діток. Навчання проходить обов’язково із залученням психологів.
ТЕТЯНА КЕРМЕШ ПСИХОЛОГ МЕТРОСАДКА
Вони грають, но не разом, а поруч. А це старший дошкільний вік, і вони вже давно вже повинні контактувати один з одним. А в них не дуже виходить. Інші дітки не вміють вообще, самоконтролю немає ніякого. Доводиться допомагати, контролювати свою поведінку, свої проявлення.
Діти навчаються, батьки ж радіють. Бо, кажуть, нарешті їх малюки можуть спілкуватися наживо і отримати необхідний досвід.
ЄВГЕНІЯ БОЛОКАДЗЕ МАТИ ВИХОВАНЦЯ МЕТРОСАДКА
Ми ніколи не думали, що буде війна. Але ми вдячні колективу метросадка, що в ці складні умови є така змога нашим дітям спілкуватися та готуватися до такого важливого етапу в їх житті, як школа. Це навички, це вміння комунікувати між собою. Тому, якщо це і в метро – це безпека. Ми вважаємо, що в цей складний час це єдина альтернатива мабуть для наших дітей і для нас бути спокійними.
Як метрошкола так і метросадок – це своєрідне ноу-хау. Подібного в світі не реалізовували. Харків же ризикнув. І цей проект виправдав очікування.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ще рік тому перспектива офлайн-навчання в умовах війни у Харкові здавалася неможливою. А сьогодні ми не тільки проводимо звичайні уроки в стандартних класах, а й запускаємо метросадок для дошкільнят. Метросадок працюватиме по суботах і неділях. Можливість долучитися була і є у всіх охочих. Критерій відбору – виключно вік. Впевнений в успіху цього проєкту і сподіваюся найближчим часом поділитися з вами планами з його розширення.
ОСТАННІ НОВИНИ