В Минобразования разработали онлайн-курсы по противодействию буллинга в школах

15.02.2019 14:23   -
Автор:
В Міністерстві освіти продовжують нагадувати про відповідальність за цькування у навчальних закладах. Та роз'яснюють принципи відповідного закону. Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору. Окрім цього, школярі можуть звернутись на «гарячу лінію» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей, до соціальної служби, Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Усі контактні номери мають бути розміщені на інформаційній дошці, а також на сайті закладу освіти. Крім того у Міносвіти цьогоріч розробили онлайн-курс із протидії булінгу в навчальних закладах.
 
Лілія Гриневич міністр освіти і науки України 
 
Я прошу очільників інститутів післядипломної освіти слідкувати за виходом цього курсу, і щойно він буде розміщений, включити його як частину підвищення кваліфікації вчителів. Адже тільки покаранням ми ніколи не зможемо ефективно протидіяти цькуванню. Наші педагоги мають отримати інструменти та практичні навички з вирішення конфліктів ненасильницьким шляхом, знати, як навчити цьому дітей.
 
Також, зазаначають у міністрерстві, якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, то він повинен повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні. Далі з’ясовуються всі обставини цькування. Потім спеціальна комісія розглядає даний випадок. Якщо виявляється, що це був все ж таки булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи. За будь-якого рішення комісії керівник школи забезпечує психологічну підтримку всім учасникам випадку. Новоприйнятий закон передбачає і адміністративну відповідальність у вигляді штрафів. 
 
Штрафи за булінг становлять від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт. Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф буде більшим — від 100 до 200 мінімумів (1700 – 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин. Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам про випадок булінгу учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20% заробітку.