“В ній не було жодного вцілілого вікна”. Стало відомо скільки шкіл відремонтують у Харкові (відео)

27.09.2023 17:17   -

Цей ліцей, що на Північній Салтівці, один з тих, що зазнав значних пошкоджень під час ворожих обстрілів. Ось так цей навчальний заклад виглядав ще донедавна. Але незважаючи навіть на це, у 942 учнів цьогоріч все ж розпочався навчальний рік, хоч і онлайн.

ОЛЕКСАНДРА УТКІНА ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №172
Навчальний рік розпочався. Назвати, що школа в хорошому стані – не можна, на жаль. Школа зазнала значних руйнувань. Жодного цілого вікна немає. Вибиті всі шибки. Зруйновані деякі стіни в школі. Сьогодні у нас вже замінені всі вікна на першому поверсі. Працюють над утепленням і над облаштуванням укриття. Бо сьогодні там і сиро і труби проходять. Почали з того, що зробили гідроізоляцію. І, сподіваюсь на те, що нам не прийдеться туди ховатися. Але, якщо буде така нагода, то будемо мати місце куди заховатися і зможемо з 1 вересня розпочати навчальний процес в очному режимі. Бо буде куди сховатися дітям, якщо не закінчиться це жахіття. Сподіваємось на перемогу, на те, що буде все добре.

Так, бригада ремонтників робить все можливе, щоб повернути цьому навчальному закладу довоєнний вигляд. Зараз, поки суха погода, тривають зовнішні роботи з відновлення конструктиву будівлі. Це ремонти фасаду, покрівлі, відмостки. Згодом, кажуть, розгорнуть і внутрішні – ремонти коридорів, кабінетів та комунікацій. Згідно інформації профільного департаменту, зараз роботи з реновації навчальних закладів, що зазнали пошкоджень під час ворожих обстрілів проводяться на 11-ти об’єктах міста.  

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ЄВГЕН ПАСЕНОВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ
У нас пошкоджених шкіл, понад 80 чи там 83. На загал ми плануємо розпочати роботи на 40 і завершити до кінця цього року. Я думаю, що на 25-ти ми завершимо. Ну а там, ви розумієте, коли ми приступаємо до об’єкту, є розборка і там можуть виникати деякі нюанси і вони там подовжують роботу. Але на все це, на загал, є кошти, проектно-кошторисна документація, звіти і таке інше. Все це вже готово на 40 об’єктах. Ми почали відновлення стосовно освіти з малих пошкоджень. Тому, що там треба залучити малі кошти, але ми врятуємо дуже багато матеріальних цінностей. І стосується тих об’єктів, які були значно пошкоджені, тобто конструктивно там були прямі влучання і таке інше, то до них ще треба поміркувати чи можна їх відновити тому, що проводяться ще деякі експертизи і можливо буде і так, що буде дешевше відбудувати новий об’єкт, ніж відновити старий.

ОСТАННІ НОВИНИ