У костюмах та в бахілах. Аби не псувати свіжий паркет. Тут в новій органній залі обласної філармонії артисти дають свій перший концерт. В умовах будівництва.
Всім відома композиція Іогана Себастьяна Баха для органу. І хоча її виконують на аккардеоні – звучання вражає. Воно наче огортає з усіх боків. Все це завдяки особливим акустичним панелям, що вкривають стіни нової зали. Також якість звучання регулюватимуть і спеціальні щити на стелі. Вони рухатимуться в залежності від того, виступатиме оркестр, хор чи гратиме орган. Німецькі фахівці, які працювали над акустикою, зробили все на совість. Музиканти зізнаються, від того, що вийшло, від того, як тепер звучать інструменти, в захваті.
Ігор Снедков керівник інструментального ансамблю «3+2»
На сцене звучит хорошо, музыканты чувствуют, слышно друг друга. На сцене самое главное для музыкантов, чтоб друг друга хорошо слышно, и с солистом удобно петь, если в некоторых других залах солист отворачивается и звук идет оттуда и ты как бы с запозданием слышишь его в органных залах.
Під враженням були і перші слухачі, журналісти. Хоч поки що довелося стояти – в залі не встановлені крісла. Загалом, кажуть у філармонії, справа залишилася за малим, – встановити орган, домонтувати світло, звукову рубку, облаштувати ще одне фойє. Коли ж городяни зможуть відчути всі переваги від нової органної зали поки невідомо. Гальмує процес відсутність фінансування.
Юрій Янко директор Харківської обласної філармонії
Для того, чтобы запустить этот зал нужно как говорят архитекторы и строители нужно еще 40 миллионов. Понимаете, открыть – этот зал, это не просто открыть зал, вся инфраструктура – здесь должны быть фойе, буфеты, вход, возле входа, все коммуникации, все коммуникации, правда, уже подведены, но ведь это все надо запустить – пожарные системы, и так далее.
Сам орган німецької фірми "Олександр Шуке" також чекає на встановлення. Він буде найбільшим в Україні. Для його монтажу на сцені зведуть спеціальну платформу. На збирання інструменту потрібні три місяці. На налаштування – ще стільки ж. В результаті, нова органна зала за якістю звучання не поступиться європейським концертним холам, впевнений директор філармонії.
Юрій Янко директор Харківської обласної філармонії
Если у нас сегодня в Успенском соборе орган 47 регистров, то тут будет 72, это орган-монстр, здесь у нас будут две выносные тумбы, которые вы не у каждого органа увидите, реппозитивы называются, здесь в общем можно будет творить чудеса.
Тривають роботи і у великій залі філармонії. Її мають зробити такою, якою вона була у дев’ятнадцятому сторіччі. Попрацюють і над фасадом філармонії.
Юрій Янко директор Харківської обласної філармонії
В 40-м году налепили новый фронтон с флагами, балкончики, колонны, как они до сих пор держались эти колонны – там внутри бревно кривое, привязанное ржавой проволокой к зданию и налеплен гипс, якобы колонна, все это конечно снимут и сделают бетон, кирпич и все как положено.
Відреконструйовані зали філармонії зможуть вмістити до півтори тисячі глядачів. Концерти стануть доступними і для людей з особливими потребами – для них встановлять ліфт.