"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

В Нововодолажском районе показали как действовать в случае возникновения чрезвычайных ситуаций

У Нововодолазькому районі оголошено надзвичайну ситуацію. Ожеледиця, аномальне похолодання, сильний вітер.

Леся Кочержук кореспондент

-Ліквідація снігових заметів, евакуація потерпілого населення через сильні морози та оперативна готовність у випадку зруйнування дамби. В області провели навчання з ліквідації надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період.

До початку навчань кілька хвилин. Служби та спецпідрозділи готові відпрацювати десять практичних епізодів форс-мажорних ситуацій. Все як у реаліях, тільки без снігу… На трасі у снігових заметах загруз автобус з людьми. Вантажівку через ожеледицю знесло в обочину. На місце прибувають дорожники.

Техногенна катастрофа. Без тепла та електроенергії опинилося все село. Електрики беруться до справи. Комунальники відновлюють систему теплопостачання.

А в одному з будинків витік газу.

На місце прибуває аварійка  газової служби.

Дітей встигають евакуювати. З під-обвалів вивільняють людей.(пауза..) Через прорив дамби затопило населений пункт. Рятувальники спасають людей.

Всі евакуйовані доправлені до мобільного містечка. Тут їм надають медичну, психологічну допомогу і  нічліг.  Саме такі містечка, кажуть фахівці, як показує практика, дуже затребувані у місцях виникнення катастроф.

Сергій Пігульський заступник начальника аварійно-рятувальної частини
 
-При взрывах газа в Харькове, при крупных пожарах такое же мобильное местечко оно разворачивается в городе Харькове. Такое уже было по улице Слинько, на Московском проспекте. Разворачивался такой же мобильный пункт и психологи медики оказывали первую медицинскую помощь пострадавшим и психологическую помощь.

Епізоди з можливих надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період відпрацьовані. Керівництво готовністю служб задоволене. І як показали не тільки навчання, а і практика – у вирішенні будь-яких форс-мажорних ситуацій все залежить від конструктивної та злагодженої роботи служб.

Валентин Дулуб перший заступник голови Харківської облдержадміністрації

-И если пошел дождь, а в это время минус десять и все обледенело и если есть взаимодействие между милицией и дорожниками и дорожники посыпают дорогу, а милиция в то время придерживает транспорт и сразу дает команду дорожниками мы дорогу посыпали, можно  пускать на этом участке. На этом участке пустили, поехали. А вся Украина стала в это время. Стала Украина на несколько часов, даже на несколько десятков часов, а у нас в то время ничего не останавливалось. Вот поэтому мы проводим учения для того, что бы еще раз выучить уже выученное, повторить его и дальше готовится к очередной зиме.

Павло Одарюк начальник ГУ ДСНС у Харківській області

-Тоже были и снегопады, и заносы и оледенения на дорогах. Мы знаем эти места, мы на упреждения работаем. Для того и учении тут проводятся, что бы опередить эти моменты неприятные для нас связаны с чрезвычайными ситуациями, с аварийными ситуациями. И в тех местах, где происходит, что-то мы уже заблаговременно выставляем технику.

Крім підрозділів оперативного реагування, до зими готуються і дорожники. Півтисячі спецавтомобілів вже чекають першого снігу.

Валентин Дулуб перший заступник голови Харківської облдержадміністрації

-Служба автомобильных дорог полностью на 100% заготовила песок, то количество песка, которое нужно для посыпки дорог заготовлено. 65% заготовлено соли. Это самая сложная позиция, потому что у нас один завод, и очередь со всей Украины стоит туда? что бы получить необходимое количество соли.

Цьогоріч планують обновити і автопарк. Міськрада готова закупити три спецавтомобілі для рятувальників, а з обласного бюджету розраховують, виділять на ці потреби ще близько п'яти мільйонів гривень.