“В одну мить людей не стало”: наслідки прильоту КАБа в п’ятиповерхівку у Харкові (відео)

24.06.2024 08:50   -

Ось так виглядає розбита вчора російською бомбою п’ятиповерхівка в центрі Харкова. Наразі тут продовжують працювати комунальники та волонтери –  забивають вікна, ліквідовують наслідки прильоту. Демонтовано також частину четвертого та п’ятого поверхів, бо, кажуть, перекриття могло просто розвалитися і впасти неконтрольовано. Аварійно-рятувальні роботи наразі завершені. Людей під завалами немає, кажуть рятувальники, А ще констатують: якби бомба влучила не поряд з будинком, а в нього, то масштаби трагедії могли б бути ще більшими.

22 червня близько третьої дня по Харкову одночасно влучили чотири КАБи.  Пошкоджена виключно цивільна інфраструктура: будинки, зупинки громадського транспорту, магазини, підприємство.

Загалом постраждало 52 людини, серед них 23 чоловіків, 26 жінок та троє дівчат віком 12, 13 та 17 років. На жаль, ще троє людей загинули.

Мешканці понівеченої п’ятиповерхівки говорять, не можуть прийти до тями від того, що накоїв ворог.  Багато хто з них втратив все цього дня.

СЕРГІЙ МЕШКАНЕЦЬ ПОСТРАЖДАЛОЇ П’ЯТИПОВЕРХІВКИ
Дома мене не було, якраз з утра поїхав на дачу, і в три часа бабахнуло. Мені подзвонили знайомі, що попали в мою квартиру. Вчора вона он там ще була. 4, 5 поверхи ще висіли. А сьогодні обрушилось. Несучі конструкції не держали нічого. Ну і все. До там…Остався без жилья, без нічого.

ЖАННА МЕШКАНКА ПОСТРАЖДАЛОЇ П’ЯТИПОВЕРХІВКИ
На момент прильоту ми були з мамою моєю дома. Моя квартира знаходиться на третьому поверсі, он, з кінця, два вікна. Ето просто чудо, якщо можна так сказати, що ми осталися живі, цілі і не один осколок нас даже не поранил. Нам пропонують гостиніцу, пока дом приведут в порядок. Я сподіваюсь, що ми повернемося в нашу квартиру, що нам її відбудують. І я буду дуже вдячна нашому Терехову Ігорю Олександровичу.


Жанна каже, добре знала сусідів, які загинули. Говорить, важко усвідомити, що в одну мить людей не стало.

ЖАННА МЕШКАНКА ПОСТРАЖДАЛОЇ П’ЯТИПОВЕРХІВКИ
Это третій поверх і другий.  А другий поверх, вони уїхали відпочивати в этот дєнь. Слава богу! Бо там двоє діточок маленьких. І вони уїхали. Їх не було учора во время прильота. Слава Богу.

З моменту влучання тут весь час працюють спеціальні служби. Постраждалим надається психологічна і гуманітарна допомога. Пропонують і тимчасове житло.

ГАННА ГОЛОВЧАНСЬКА ГОЛОВА АДМІНІСТРАЦІЇ ОСНОВ’ЯНСЬКОГО РАЙОНУ
До нас звернулася одна родина, якій, на жаль ніде жити. Ми їх сьогодні розселяємо. В них буде криша над головою.

Загалом ушкоджень зазнали 11 будинків комунальної форми власності, та 8 приватних будівель. Всі вони розташовані  навколо епіцентру вибуху.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

В п’ятиповерхівці, що постраждала найбільше, пошкоджено приблизно триста вікон, говорять у Харківспецбуді. І всі їх треба закрити.

БОГДАН ДОЛИНА ДИРЕКТОР КП “ХАРКІВСПЕЦБУД”
Там, де є мешканці, заходимо і робимо це в квартирах, а де їх немає, то робимо ззовні. Також ми аналізуємо ті руйнування, які завдані покрівлі. Це близько 1500 кв. метрів. І на зараз ми знімаємо аварійність, як з кровлі, так і фасаду.

Ліквідація наслідків обстрілу за цією адресою триватиме, говорять комунальники. Роботи ще багато.

ОСТАННІ НОВИНИ