В ООН пообіцяли допомагати Харкову з відновленням цивільної інфраструктури. Подробиці 

22.08.2023 16:45   -

Харків з робочим візитом відвідала група представників Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Під час зустрічі з міським головою обсудили ситуацію в місті і те чим може міжнародна спільнота допомогти місту. Для Харкова, наголосив мер, гострою проблемою залишається пошкоджена ворожими обстрілами цивільна інфраструктура. 

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я вдячен вам за підтримку. Так, дійсно дуже багато людей зараз хочуть повернутися у місто Харків, повернутись до своїх домівок. Але, на жаль, є певні труднощі. Зруйноване житло, на жаль, десь у 150 тисяч мешканців. Такого руйнування немає в жодному місті України. Це не тільки, знаєте, домівки, а це і інфраструктура, яка подає тепло, воду, енергетику, тому це такі дуже потужні руйнації. Для того, щоб люди мали змогу повертатися, їм потрібне житло.

Міжнародні партнери пообіцяли і надалі продовжувати свою програму з реновації домівок харків’ян, а також покращити умови перебування вимушених переселенців, які зараз проживають в Харкові. А таких, лишень за офіційними даними, 170 тисяч.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

КАРОЛІНА БІЛЛІНГ ПРЕДСТАВНИК УВКБ ООН В УКРАЇНІ
На сьогодні ми вже встановили 660 вікон у квартирах Салтівського району. Але до середини жовтня ми плануємо встановити ще 1100 вікон в квартирах. Загалом це буде 9500 квадратних метрів скла, що будуть встановлені в квартирах для того, щоб люди могли обігрітися. І в теплі провести зиму.  Також ми плануємо відремонтувати 975 об’єктів – це і приватні будинків і квартир. Це будуть малі та середні ремонти. Наприклад, пошкоджений дах, або стеля, або стіни. Також велика увага УВКБ ООН планує відремонтувати 11 місць компактного проживання (гуртожитків) для ВПО, які саме перебувають у місті Харкові.

Подібні візити представників ООН у справах біженців – ще й нагода донести всьому цивілізованому світу про весь той біль і жахіття, що переживають жителі українських міст через російського окупанта. Про втрати і наслідки. Про те, як Україні зараз важко, і як вона потребує підтримки на всіх рівнях, підкреслили в ООН.

КАРОЛІНА БІЛЛІНГ ПРЕДСТАВНИК УВКБ ООН В УКРАЇНІ
Беззаперечно, що міжнародне суспільство – міжнародні партнери вони бачать і розуміють ці страждання, що люди відчувають через повномасштабне вторгнення рф. Вони бачать, що люди продовжують втрачати своїх коханих, що вони продовжують втрачати частини руки, ноги – частини тіл. І те, що через зруйновані домівки вони вимушено покидають свої місця проживання. І якраз наша головна задача – продовжувати розповідати саме всі ці історії для того, щоб згуртувати, мобілізувати суспільство і вони бачать як, наприклад, люди з інвалідністю, як мами з дітьми продовжують страждати, і саме це є метою мого візиту сьогодні тут, щоб поспілкуватися з людьми і побачити на власні очі те, що тут відбувається всі ці півтора роки і щоб далі розказувати цю правду, аби згуртувати міжнародну спільноту.

ОСТАННІ НОВИНИ