В Первой столице ежегодно увеличивается количество малышей

14.09.2013 14:20   -
Автор:

Олег Костюшин начальник групи технічного нагляду Департаменту освіти

-В этом году за средства городского бюджета в 9 детских дошкольных учреждениях выполняется капитальный ремонт групп. На капитальный ремонт выделено более 300 тысяч гривен. 330, если быть точным.

Одним з перших почали ремонтувати тридцять сьомий дитсадок, що біля стадіону Металіст. Цьому закладу майже сорок років. І розрахований він був на двісті дітей. Але у районі попит на дошкільні заклади – зростає з кожним роком. І щоб цей дитсадок міг прийняти ще більше малят, у мерії вирішили відкрити тут дві нові групи. Будівельники почали свою роботу з перепланування приміщень: були маленькі кімнати, зараз великі та світлі зали – щоб малюкам вистачало простору. Окрім сучасних вікон, систем опалення та шпалер, у групах встановили зручні меблі, сантехніку там*який інвентар.

Ірина Казанських завідувач дитячого садочка № 337

-Будет открыта младшая группа, дети уже набраны, потому что в нашем районе сдалось 2 дома – на Кирова, 11 и Гагарина, 43. Все дети, которые хотели попасть в детский сад уже приняты.

Ще більше дитячих голосів чутно у садочку "Мішутка", що на Павловому Полі.

-Очень весело сегодня, песни звонкие звучат. Потому что день рожденье отмечает детский сад.

Ось так із віршами, піснями, танцями у дитячому садочку "Мішутка" сьогодні відрили дві додаткові групи. Заклад гостинно прийняв малюків.

Геннадій Кернес Харківський міський голова

-Долгое время этот детский садик не работал. В том году мы открыли первые две группы. Мы обещали, что мы будем продолжать заполнять детьми этот садик и сегодня в предверии Дня города, мы ставили перед собой такую задачу, открыть новые две группы. Тем более, что вы знаете, что в этом году 70 лет освобождения города Харькова. Для нас это очень знаменательная дата.

І групи, – повідомив мер, у цьому дитсадочку не останні. Наступного року їх відкриють ще дві.

Цей дитсадок, один з тих що завдяки міській програмі був повернений у власність територіальної громади Харкова. Хоча і з його появою питання дефіциту з місцями для малечі поки залишається відкритим.

Наталія Блохіна мати вихованця дитсадку "Мішутка"

-Ой, вы знаете, когда он в прошлом году открылся, первые наши 2 группы, для нас это было таким сюрпризом, таким праздником. У нас там очень красиво и с детьми нашими, я вам честно скажу, занимаются великолепно.

Олексій Блохін вихованець дитсадку "Мішутка"

-Мне нравится и я хожу в садик. Мы играем и гуляем.

Історію "Мішутки" повторив не один дитсадок місті. Зокрема, і двісті сімдесят п'ятий – у дев'яності був розформований. І довгі роки тут працювали приватні фірми. Повернули профільне призначення будинку у дві тисячі десятому.

Наталія Іващенко завідувач дитячим садом №275

-Решением сессии их выселили отсюда и деткам вернули их здание. В 2011 году мы открыли 2 группы, пишеблок, музыкальный зал, всю левую сторону. В прошлом году – 2 группы.

Наступний крок – поновити роботу ще двох груп. Сказано – зроблено. Декілька місяців приміщення шпаклювали, фарбували. Провели ремонти не лише у групах. Робочі працювали і на даху, і в підвалах. Фінансування з міського гаманця.

Олег Костюшин начальник групи технічного нагляду Депратаменту освіти

-У нас на этот сад 925 тысяч было выделено. Это полностью капремонтдвух групп со всеми инженерными сетями, полностью со всем комплексом работ. А также охват кровли более 500 м2 сделано мягкой кровли.

А у Жовтневий район – "Лелека" принесла тридцять малят. І вони вже наприкінці серпня змогли потрапити до дитсадку. У дошкільному навчальному закладі "Лелека" відкрили нову групу. Роботи провели на совість: шпалери поклеїли, стелю змонтували, обставили роздягальню, спальню, гральну кімнату. Додали новинки і на подвір"ї. Для вихованців четвертої групи додали гойдалок, облаштують павільйон, пісочницю вже встановили. У Жовтневому районі це не єдиний дитсадок, що розширюватимуть.

Тетяна Цибульник голова адміністрації Жовтневого району

-В этом году мы в районе всего открываем пять групп в детских садах, здесь одна, в прошлом году в декабре опять-таки по инициативе Харьковского городского головы, мы получили в коммунальную собственность ведомственный сад "Свет шахтера", №88, он находится на Постышева.

Цей дитсадок під назвою "Топольок". Віддати до нього своє чадо мріє чимало місцевих матусь. Та вільних місць не було. Поки його не прийняли до комунальної власності міста і почалися роботи з ремонту нових груп. Лад навели скрізь.

Ганна молода матуся

-Становились в очередь на садик только, когда ребёнок родился, в другой садик. И очередь не продвигалась абсолютно, потому что в нашем микрорайоне, достаточно большом, всего три садика. А теперь всё будет хорошо.

Віктор молодий батько

-Очень ждали, очень хотели, чтобы в этом садике открылась группа, чтобы наш сын здесь учился, с детьми игрался, развивался. Очень рады.

Усього за літо цього року у місті стало на двадцять дві групи більше. Тож півтисячі малих харків"ян отримали можливість щодня спілкуватися зі своїми однолітками та розвиватися під наглядом досвідчених вихователів.