В підземній школі Харкова пройшов перший урок (відео)

11.05.2024 17:22   -

В підземній школі Харкова – пробний навчальний день для учнів закладів середньої загальної освіти індустріального району. Загалом тут облаштовано 20 ось таких класних кімнат, і у дві зміни мають змогу навчатись 900 учнів. Наразі ж уроки вже проводяться в 16 класах , а учнів прийшло 260.

І для вчителів, і для школярів перший день традиційного навчання, кажуть вони, урочиста подія. Та й атмосфера в школі нагадує свято першого дзвоника.

ОЛЕНА ЗБИЦЬКА НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ АДМІНІСТРАЦІЇ ІНДУСТРІАЛЬНОГО РАЙОНУ ХМР
Сьогодні у нас тут і першачки, і четверті класи, і одинадцяті класи. Ми сьогодні проводимо два уроки. Саме головне зараз, це безпека. В нас перший урок, пов’язаний з безпекою, безпека життя і життя в небезпеці. У другий урок з нагоди дванадцятого травня, день матері. На перший урок в понеділок, 13 травня, вони заходять згідно з розкладом. І напершу зміну, і на другу зміну. За потреби ми будемо навчатися в червні місяці для того, щоб надолужувати освітню програму.

Уроки сьогодні символічні. На одному з них, присвяченому дню матері та неньці Україні, малеча ретельно, з любов’ю готувала подарунки матусям і бабусям та висловлювала їм їхню любов.

УЧЕНИК ПЕРШОГО КЛАСУ
Це іграшка, яку я зліпив, щоб подарувати мамі. Це Кося Лухань з надзвичайних пригод у лісовій школі. Оченята рожеві, тому що він в мене такий був. І ще це символ любові.

У цих першачків наразі урок безпеки, який проводять рятувальники. Своїми руками малеча виготовляє обереги, іграшки, які будуть їх захищати під час стресу.

Школярі говорять, раді, що уроки розпочались вже в травні, бо скучили за партами, за дзвониками на урок та галасливими перервами.

УЧЕНИЦЯ ЧЕТВЕРТОГО КЛАСУ
Я дуже довго цього чекала, коли ми прийдемо сюди навчатися. Мені подобається ця школа. Я дуже хотіла побачити свою вчительку, своїх друзів, поспілкуватися з ними. Мені подобаються усі уроки, а найбільше чекала уроки математики, української мови та англійської мови.

А ось ця юна дівчина закінчує одинадцятий клас та планує пов’язати своє майбутнє з медициною. Тож, каже, відвідування уроків у школі це гарна нагода для неї якісно підготуватись до складання іспитів.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

УЧЕНИЦЯ ОДИНАДЦЯТОГО КЛАСУ
Ми дуже раді, що у Харкові відкрилася підземна школа, бо це гарна можливість і перевірити свої знання і двзнатися про свої прогалини. Також це живе спілкування з однолітками та вчителями.

Так. Коли навчання відбувається віч навіч з вчителем, говорить викладач української мови, учні краще опановують матеріал.

ТЕТЯНА ПОЛОЖИЙ ВИКЛАДАЧ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ
І сьогодні, коли ми говоримо про надолуження освітніх втрат, то найперша умова, це сісти за парти. Тому що, коли ти бачиш кожного, ти можешь зрозуміти, що дитина розуміє,чого вона не розуміє, і тоді вже шукати рецепти для кожного.

Тетяна Положий говорить, справжні уроки першачки сприймають як цікаву гру, щось неймовірне і небачене раніше. Бо ці діти через карантин і війну були позбавлені відвідувати дитячі садочки, спілкуватись з однолітками.

ТЕТЯНА ПОЛОЖИЙ ВИКЛАДАЧ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ
Для дітей це неймовірна пригода, яку вони, я впевнена, запам’ятають на все життя і будуть розповідати своїм дітям, онукам і правнукам. І вони вперше зустрілися, уявіть собі, зі своїми однокласниками, от у нас два перші класи потрапили до школи. Вони вперше сіли за парти, вони вперше під керівництвом учителя будуть тримати ручку, наші першачки. Ну, а одинадцятикласники матимуть змогу якісно підготуватись до складання НМТ.

Хоча навчання у підземній школі вже розпочато, продовжується набір учнів на новий навчальний рік. Кількість бажаючих вчитися очно вже зараз значно перевищує кількість наявних місць в одній такій безпечній школі, а це близко 900, зауважують у міськраді, тож, кажуть, дуже розраховують до вересня встигнути побудувати щонайменше ще три підземні школи в інших районах міста. Адже поки що харківські школярі навчатись віч-на віч з учителем та однокласниками можуть лише під землею.

ОСТАННІ НОВИНИ