В реализации реформы децентрализации органы местного самоуправления будут сотрудничать с учёными

01.10.2016 16:29   -
Автор:
Представники органів місцевого самоврядування Харківщини, сільські та міські голови, депутати районних рад розпочали навчання. В рамках загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування області для них було започатковано проведення практичних семінарів. 
 
Сергій Чернов президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, голова обласної ради 
 
Треба кожен день навчатися. Об"єднувати зусилля з наукою, далі зміцнювати підходи свої, людей, які нас оточують, які з нами працюють з тим, щоб ми з одним розумінням рухались, щоб реформи органів місцевого самоврядування були реалізовані.
 
Аби децентралізаційна реформа впроваджувалась швидше та ефективніше, всі зусилля зараз спрямовані на те, щоб завершити процес формування спроможних об"єднаних територіальних громад, зазначають фахівці. 
 
Михайло Черняк заступник голови Харківської облдержадміністрації 
 
Дуже важливо, щоб це були не формальні об"єднання, а в повному розумінні були громади, які є спроможні не тільки забезпечити достойний рівень життя громади, що там живе, а й розвиток – це найголовне, все це зробити для того, щоб громада розвивалась і отримувала додаткові для себе ресурси і потенціал. 
 
Як зазначив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, в державі є багато фінансових ресурсів для підтримки об’єднаних громад: кошти Державного фонду регіонального розвитку, субвенції з держбюджету на соціально-економічний розвиток у розмірі майже два мільярди гривень, але для їх отримання органи місцевого самоврядування мають бути ініцативні і мають навчитись передусім готувати якісні інфраструктурні проекти. 
 
В’ячеслав Негода перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 
 
Не вміють органи місцевого самоврядування в тому чисті об"єднані, необ"єднані громади фактично пропонувати розробку проектів. Тому пропоновано було урядом таке питання як створення Агенції розвитку, але це знову ж таки без фахівців буде важко зробити.
 
На допомогу прийшли науковці. Між представниками самоврядування та Університетським консорціумом, до якого входять 32 вищих навчальних закладів Харківщини, було підписано угоду про співробітництво. Такий формат роботи, переконані фахівці, допоможе знаходити конкретні рішення конкретних проблем на місцях. При цьому керівники територіальних громад матимуть можливість підвищувати свою освіту, а науковці впроваджувати свої ідеї в реальні справи.   
 
Сергій Чернов президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, голова обласної ради 
 
Нам треба об"єднати як раз науку і практику, щоб разом планувати розвиток органів місцевого самоврядування, особливо об"єднаних територіальних громад, готувати проекти розвитку, які б мали на меті бути конкурентноздатними, якісно підготовленими.
 
Людмила Бєлова президент Харківського університетського консорціуму 
 
Для того, щоб реформи, які сьогодні вже впроваджуються, так нелегко, не так швидко як би хотілось, але вони є, щоб вони були не лише науковообгрунтованими, щоб вони мали практичну реалізацію, практичну підтримку з боку науковців Харківщини. 
 
Тож Консорціум працюватиме з новоутвореними територіальними громадами, сприятиме підвищенню рівня написання інфраструктурних проектів із залучення додаткових грантових чи бюджетних коштів на розвиток.