В школах проведут анкетирование родителей детей с инвалидностью, какую форму обучения они предпочитают

25.04.2019 12:07   -
Автор:
Після проведенного моніторингу доступності для маломобільних груп населення автостанцій, вокзалу та аеропорту, експерти роблять висновок, що всі вони пристосовані для переміщення людей з особливими потребами. Обладнані пандусами, підйомниками, трапами, ліфтами та спецтуалетами, а також оснащені тактильною плиткою і табличками зі шрифтом Брайля для людей з вадами зору та голосовими маячками для людей з вадами слуху. А от висновки після проведенного моніторингу доступності міськихі громадських туалетів, не настільки втішні. З них лише невелика частина відповідає стандартам. Тому у планах реконструкція діючих і будівництво нових сучасних, зокрема в Саржиному яру та саду імені Шевченка. 
 
Евеліна Станкус заступник директора Департаменту комунального господарства Харківської міської ради 
 
Мы понимаем всю важность данной проблемы, связанной с недоступностью таких сооружений для маломобильных групп населения и ставим перед собой конкретные задачи и будем их постепенно решать, направим свою работу на результат, чтобы каждый человек независимо от своих возможностей смог воспользоваться данной услугой на территории городских парков и скверов. 
 
А от Центральний парк культури і відпочинку імені Горького сьогодні може слугувати прикладом щодо створення умов для людей з інвалідністю, адже він був  спроектований з урахуванням всіх вимог доступності. 
 
Євген Бурда начальник відділу закладів культури Департаменту культури Харківської міськради
 
Все входные группы парка оборудованы пандусами, все аттракционы оборудованы пандусами и подставками для колясок. Относительно туалетов, все 8 расположены в парке максимально удобно и доступно находятся. На сегодняшний день проблемных вопросов по доступности мы не имеем. 
 
Питання стосовно доступності ще залишається у навчальних закладах, хоча і робота з їхнього оснащення ведеться. На сьогодні у Харкові створено міський інклюзивно-ресурсний центр, у 24-х школах функціонують 57 інклюзивних класів, у яких навчаються 108 дітей з особливими потребами, серед яких третина – на інвалідних візках. Крім того у місті працюють два заклади освіти, які увійшли до книги стандартів України – це 23 гімназія і 124 школа, що стала першою школою рівних можливостей, адже робота з ЇЇ переобладнання була розпочата ще в 2010 році.  
 
Вікторія Літвінова головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти Департаменту освіти Харківської міськради 
 
При безпосередній підтримці Харківського міського голови Геннадія Адольфовича Кернеса та міської громадської організації "Креавита" за короткий час у школі було облаштовано усі необхідні засоби безперешкодного доступу. Забезпечення безперешкодного доступу до будівель і приміщень закладів освіти – є одним із напрямків міської програми . Станом на 1 квітня цього року у закладах освіти облаштовано 100 пандусів, встановлено 396 кнопок виклику персоналу, функціонують 8 спеціальних туалетних кімнат та 4 підйомники.
 
Але того, що зроблен ще не достатньо, зазначила віце-мер Світлана Горбунова-Рубан, і щоби робота була більш доцільною, необхідно провести анкетування серед батьків, які виховують дітей з інвалідністю, аби дізнатися, яку форму навчання вони готові підтримати.
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення 
 
Нам треба мати розуміння того, що потребує від нас громада, тоді ми будемо планувати свою роботу. Все що ви нам розсказали це дуже добре, це велика робота, але це тільки початок отої великої роботи, яку нам треба зробити, для того, щоби забезпечити для наших дітей шкільного віку середню освіту. тепер нам треба розуміти масштаби цієї роботи. 
 
І Світлана Горбунова-Рубан не виключає, що подальша робота може вийти на велику міську програму щодо створення у закладах освіти умов для навчання дітей з особливими потребами.