Страшна трагедія, яка і досьогодні нагадує всім про себе тисячами скалічених людських доль. 26 квітня вся Україна та весь світ відзначає 31 річницю з дня коли сталася аварія на Чорнобильській АЕС. Сьогодні сотні харків'ян зібралися разом аби вшанувати пам'ять загиблих. Одне з місць – сквер Пожежних, що у Холодногірському районі.
Анатолій Шевченко голова громадської організації "Новобаварська районна організація інвалідів" Союз Чорнобиль України" м.Харкова"
31 год прошёл как один день. У меня в Новобаварском районе 829 человек осталось. В том году умерло 18 человек, в этом уже 7. Смертность сумасшедшая и радиация даёт о себе знать. Жалко, но статистика не утешает, здоровья нет абсолютно у людей. Много онкологии. Радиация сделала своё.
Та страшна ніч 26 квітня 1986 року надовго залишиться в пам’яті багатьох поколінь. Руйнування четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції мало вибуховий характер, реактор був повністю знищений і в навколишнє середовище було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію атомної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей.
Олександр Ткаченко депутат Харківської обласної ради
Мы всегда должны помнить и знать, что эти последствия могли бы быть намного серьезней, если бы не героизм тех, кто ликвидировал аварию. Мы действительно сегодня преклоняем головы прежде перед теми, кого уже нет с нами. И честь и хвала тем людям, которые не забывают об ушедших товарищах, поддерживают их семьи и всё-таки занимаются такой важной общественной деятельностью. Чернобыль навсегда останется символом человеческого горя.
Харків завжди буде пам’ятати подвиг всіх тих, хто ціною свого життя захистив Україну та світ від радіаційної загрози. Чимала заслуга в цьому і харківських ліквідаторів. Вони внесли свій внесок та зупинили розповсюдження наслідків техногенної катастрофи, що трапилася за 630 кілометрів від Харкова.