В территориальном центре Московского района появится дополнительных 100 мест для переселенцев
Лілія Анісіна тут, в терцентрі Московського району, живе другий місяць. Сама з Донеччини. Повертатись, каже, немає куди. З чоловіком, приїхали майже з пустими руками.
Лілія Анісіна переселенка з Донеччини
Мы, в чем были. Мы там сомневались. А потом, как начали бомбить. Под домом снаряд разорвался. Все стеклопакеты вылетели. Жить там невозможно.
Тут всі практично пенсіонери. Для них облаштували спальні. Є де і на чому приготувати їжу.
Ірина Мироненко директор територіального центру соціального обслуговування Московського району
У нас прошло 65, до 70 человек. На сегодняшний момент проживают у нас 22 человека. Это восемь семей. Из них пятеро деток. Все детки несовершеннолетние. Ходят в школу. В которую мы помогли устраивать. В детский сад.
В яких умовах переселенці відходять від війни побачили німецькі гості. Оглянули і інше крило терцентру. Європейські благодійники з мерією шукають місця для інших переселенців з Донеччини та Луганщини. Бо селити Харкову вже немає куди. Примішення, де зараз розвалини, згодом планують відремонтувати. Якщо його привести до ладу, то тут можна розмістити до сотні вимушених біженців.
Світлна Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я і cоціального захисту населення
Это организация, которая готова провести строительные, ремонтные работы. Реконструкцию каких-то неиспользуемых помещений. Они приехали, для того, что бы посмотреть, подумать и определиться. Результаты они нам скажут немного позже. Но, мы очень надеемся, что в их лице мы получим партнеров, с которыми будем работать.
План реконтрукції теж вже готовий. Тому в найближчий час, каже віце-мер, могли б стартувати і самі ремонтні роботи. Проблема вся в грошах.