В Украине готовятся создать Службу финансовых расследований
Володимир Хоменко перший заступник голови Державної фіскальної служби України
На засіданні Уряду перший віце-прем'єр Гройсман назвав цифру – 80 контролюючих органів, які мають бажання перевіряти, була названа цифра – 61 тисяча перевірок, якщо ж так взяти, то коли бізнесу займатися поточними питаннями? Той вилучив документи, той вилучив печатку, а той взагалі у режимі очікування, коли хтось прийде і щось запропонує. Це реалії.
Мета – виключити непотрібне дублювання, що постійно відволікає бізнес. Нова служба має об'єднати у собі функції ліквідованих служб. І їхніх працівників. Щоправда, кількість кадрів скоротять у два з половиною рази. Наразі їх майже двадцять тисяч.
Володимир Хоменко перший заступник голови Державної фіскальної служби України
З однієї сторони ми їх скорочуємо, з іншої сторони, ми їх здешевлюємо, і третє – буде єдиний відповідальни орган, який буде контролюватися.
Генеральною прокуратурою та громадскістю. При Службі фінансових розслідувань планується створити структуру накшталт громадської ради.
Валентин Фесюнін в.о. начальника ГУ Міністерства доходів України в Харківській області
В процесс расследования естественно вмешиваться не надо, но общественность должна знать на основании чего было открыто криминальное провадження в отношении того или иного предпринимателя, на сегодняшний день по уголовно-процессуальному кодексу у нас самое страшное происходит, могу вам сказать, на сегодняшний день можно открыть криминальное провадження на любого бизнесмена без акта проверки, без всего остального.
Але питання кадрів стоїть гостро. Бізнесмени наполягають – потрібні нові обличчя для якісних змін. І має бути чітко прописана відповідальність кожного за проведення тих чи інших втручань.
Олександр Чумак президент Асоціації приватних роботодавців
Это фактически дополнительная возможность государства по вмешательству в хозяйственную деятельность. Бизнес заинтересован, чтобы любые такие действия были прозрачными, открытыми, строго в соответствии с законодательством и бизнес должен понимать, какую ответственность несут чиновники за возможные необоснованные действия по отношению к самому бизнесу.
Валентин Фесюнін в.о. начальника ГУ Міністерства доходів України в Харківській області
Правильно поднимается вопрос, на сегодняшний день, у нас работники не несут ответственности, пришли на предприятие, предприятие закрыли, опечатали, бизнес остановили, люди вышли на улицу, не работают, пока бизнесмены решают вопрос с руководителями проверяющих органов, то ли законным способом, то ли незаконным образом, и стоит предпринимательская деятельность, поэтому, если есть нарушения, то нарушения должны быть пресечены.
Корупційну складову та суб'єктивізм – виключать, обіцяють чиновники. Планується й відповідальність – адміністративна, матеріальна, та навіть, кримінальна. А перевірки підприємців проводитимуться лише на підставі економічного аналізу.
Володимир Хоменко перший заступник голови Державної фіскальної служби України
Чтоб был нормальный анализ, для этого нужны базы данных, для этого мы предлагаем иметь в дальнейшем доступ фактически до всех баз данных, я имею в виду, регистрация юридических лиц, для того, чтобы иметь полные данные о юридическом и физическом лице, конечно же, будут предосторожности по получению, вхождению в эти базы данных, там будет оставаться след, кто когда и какую информацию получил и как она использована.
Обговорення з громадскістю, підприємцями та депутатами ще тривають. До засад Служби фінансових розслідувань ще вноситимуть корективи. Та бізнесмени кажуть, на словах та на папері – все відлагоджено. Як буде на ділі – невідомо.
Олександр Чумак президент Асоціації приватних роботодавців
У нас фактически полгода прошло после того, как фактически произошла кардинальная смена власти в стране, но существенных реальных реформ не видно, поэтому бизнес естественно опасается, что мы просто поменяем шило на мыло.