В Украине начали по-новому оформлять наследство

26.01.2018 13:13   -
Автор:
В українському законодавстві в оформленні спадщини відбулись зміни. Тепер завдяки правкам у податковому кодексі, родичі другого ступеня споріднення мають право не платити державний збір за успадковане майно.  
 
Ольга Михайлова юрист, помічник адвоката
 
Друга черга – це рідні брати та сестри, дідусь та бабуся як з боку матері, так і з боку батька. Всі інші черги, тобто це третя, четверта та п'ята черга вони не звільняються від сплати цього податку, і  у випадку якщо відсутня перша та друга черга, то спадкоємець третьої черги при подачи заяви до нотаріуса, вже після отримання цього свідотсва про право на спадчину, він має сплачувати податок 5% від фактично вартості цього спадкового майна протягом року до відповідних огранів.
 
Також одним із основних нововведень є те, що найближчі родичі першої та другої черги звільняються від оцінки вартості спадкового майна.
 
Ольга Михайлова юрист, помічник адвоката
 
І якщо це не спадкоємець першої або другої  черги спадкування, наприклад третьої – дядько або тітка рідна спадкодавця, він не звільняється, ця особа від вчинення оцінки майна, тобто при подачі документів до нотаріуса він має звернутися до відповідних органів, які оцінять цю квартиру або житловий будинок і безпосередньо він надасть документи до нотаріуса.
 
Найгостріше дану проблему відчували жителі сільської місцевості, де не завжди є можливість звернутись до нотаріуса. Зараз же закон спростив процедуру оформлення для селян, що, на думку юриста, набагато вигідніше. Економія часу та коштів. 
 
Ольга Михайлова юрист, помічник адвоката
 
Відповідно до норм чинного законодавства до прийняття цього закону особами, які мали право здійснювати оформлення спадщини були нотаріуси – це державні нотаріуси, або приватні нотаріуси, які здійснюють приватну нотаріальну діяльність. Відповідно до норм цього закону такими повноваженнями ще наділенні ограни місцевого самоврядування, тобто це визначається повноважена особа органу місцевого самоврядування до якої, наприклад, житель села або селища може звернутися за місцем свого проживання.