В Украине сократилось количество наличных денег – Нацбанк

15.04.2020 13:57   -
Автор:
В Україні скоротився обіг готівкових коштів. Це пов'язано з тим, що з початку карантину українці віддають перевагу безготівковим розрахункам та онлайн платежам. Але при цьому, запевняють у НБУ, готівки вистачить на всіх.
 
На 01 квітня 2020 року у готівковому обігу України перебувало готівки на суму 424,2 млрд грн, зокрема банкнот – 421,4 млрд грн (2,8 млрд штук) та монет – 2,7 млрд грн (13,4 млрд штук).  Ситуація, що склалася у зв’язку поширенням короновірусу та обмеження, введені для боротьби з ним у березні, вплинули на стан готівкового обігу у першому кварталі 2020 року. За перші три місяці цього року готівка в обігу скоротилася на 0,8 млрд грн (на 0,2%) у порівнянні з її зменшенням на 6,2% (або на 24,7 млрд грн) за аналогічний період минулого року. 
 
У регуляторі наголошують, що банки мають достатньо коштів, як безпосередньо у касах відділень, так і у банкоматах. Банки постійно здійснюють підкріплення їх та відділень готівкою, щоб клієнти завжди за нагальної потреби могли зняти необхідні їм гроші. А от безготівкові розрахунки можуть опинитися під загрозою, вважають в Українській асоціації платіжних систем. З 28 квітня набуває чинності Закон про фінансовий моніторинг. Згідно документу, для того, щоб здійснити переказ коштів або оплатити послуги онлайн, людям потрібно буде пройти процедуру повної ідентифікації. 
 
Українська асоціація платіжних систем
 
Нацбанк України не виробив чітких рекомендацій щодо процедури дистанційної ідентифікації, а можливість зробити її дистанційно бачить виключно через BankID – ось тільки до цього способу підключено лише 14 банків. Не кажучи вже про те, що для більшості населення такі слова як «BankID», «верифікація», «ідентифікація» – лякають і нічого не говорять, для них – це просто незрозумілий набір звуків, які тільки підсилюють паніку.
 
В Асоціації вважають, що після набуття чинності Закону всі учасники фінансового ринку будуть змушені обирати – або працювати з порушеннями, або припиняти свою діяльність до появи чітких правил роботи від Нацбанку.