В Украине стартовал месячник добровольной сдачи оружия
Олександр Сирота радник начальника ГУ Національної поліції Харківської області
Очень много оружия изымается, масса. Почти каждый день вы видите в новостных лентах и СБУ, и правоохранительные органы об изъятии оружия.
Олександр Сирота розповідає про незаконний обіг зброї на Харківщині. Саме в цьому регіоні він найбільший, констатує, враховуючи близькість до зони АТО.
Олександр Сирота радник начальника ГУ Національної поліції Харківської області
Возьмите десять лет назад, ну, разве не ЧП хранение у военнослужащего там одной гранаты! Это ЧП. Сейчас, к сожалению, в связи с тем, что оборот оружия сумасшедший, особенно нелегального, то наличие и десяти гранат ЧП не является.
Випадки застосування завезеної зброї на Харківщині, каже, поодинокі. Проте в інших областях зустрічаються частіше.
Олександр Сирота радник начальника ГУ Національної поліції Харківської області
В Харьковской области такой случай был один или два, но давненько. А вот, допустим, в Киеве последний случай, когда бывший боец, который прыгал и бросил с пятого этажа гранату, это вот буквально несколько дней назад.
Торік, розповідають у військовій прокуратурі Харківського гарнізону, відкрили шістдесят вісім кримінальних проваджень за фактом незаконного зберігання зброї. Цього року вже менше – тридцять п'ять. Проте це тільки справи, які у роботі військових прокурорів.
Владислав Зубко перший заступник військового прокурора Харківського гарнізону
В основному це випадки на блокпостах чи автовокзалах, коли у військовослужбовців вилучають переважно гранати і боєприпаси. Як правило, всі патрони підходять до мисливських рушниць, які є в цивільному обороті у тих осіб, в яких є дозвіл, то в магазинах, наприклад, такі патрони коштують сто гривень і більше. Звісно, вони можуть за меншу суму продати.
До суду, пояснює Владислав Зубко, всі випадки не доходять. Враховуються різні обставини. В основному реальні терміни замінюють на умовні. Застосування військовими зброї цьогоріч не було, підтверджує військовий прокурор. Проте за оцінками експертів, в Україні нині незаконно зберігаються мільйони одиниць зброї. Тож силовики наразі оголосили місячник добровільної здачі. Він триватиме до тридцять першого жовтня. Хто здасть зброю в цей період, наголошують правоохоронці, уникне відповідальності перед законом.