В Украине стартует первый этап реформирования службы экстренной медпомощи
Службу екстреної медичної допомоги очкують зміни, а саме трансформація, зазначають в Мінохорони здоров"я. І запевняють прагнуть не тільки підтримати престижність професій працівників екстреної меддопомоги та забезпечити гідну оплату їхньої праці, а головне принципово покращити якість та доступність невідкладної допомоги, щоби в критичній ситуації кожен українець міг оперативно її отримувати.
Упродовж наступних п’яти років відбудуться такі зміни:
– Нові IT-інфраструктури, що дозволить мати інформацію про стан кожного виклику в кожний момент часу. – Нові моделі освітніх заходів для працівників екстреної медичної допомоги, а також контролю якості знань – Оновлені обов’язкові протоколи диспетчерів і командних дій бригад – Нові автомобілі та обладнання. Гідна оплата праці екстренним медичним працівникам – Перебудова приймальних відділень в лікарнях – Збільшення доступності першої допомоги, зокрема, розбудова мережі перших реагувальників
Перший етап розвитку системи екстреної медичної допомоги розпочнеться вже цьогоріч як пілотний проект у шести регіонах країни, щоправда Харківщина до їх числа не входить. І тільки згодом зміни розпочнуться в інших областях. А от апаратно-програмні комплекси оперативно-диспетчерських служб, запевняють, будуть закуплені для служб по всій країні.
Планується, що до кінця року в усіх регіонах України діятиме мережа сучасних диспетчерських служб, об’єднаних єдиною електронною системою. Завдяки сучасним диспетчерським, новим протоколам та центральній інформаційно-аналітичній системі, виклики оброблятимуться оперативніше, а бригади екстреної медичної допомоги швидше доїжджатимуть на місце події.
Всього на реалізацію цих заходів у державному бюджеті передбачено понад 900 мільйонів гривень.