В Украине участились случаи мошенничества с помощью Госреестра недвижмимости
Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Тут – дані про власників всіх нерухомих об'єктів країни – квартир, офісів та навіть торгових центрів. І саме ця база, повідомляють ЗМІ, все частіше стає об'єктом хакерських атак. Зараз в українських судах розглядається з десяток справ із кваліфікацією "шахрайство". За допомогою Єдиного реєстру нерухомості зловмисники привласнюють квартири, фірми, позбавляють нерухомість від арештів і іпотечних застав. І це, визнають експерти, можна пояснити.
Ігор Балака експерт з нерухомості
Могут быть какие-то сложности с этим реестром. Это, во-первых, зависание, не раз такая ситуация возникала во время хакерских атак. Конечно же остается теоретическая возможность, что бы ни говорили нам наши товарищи-программисты, они лучше нас знают, что любую систему можно взломать и постараться использовать в своих целях.
Втім, кажуть експерти, випадків здійснення незаконних схем із залученням документів у старому, паперовому форматі, значно більше, ніж із електронною базою. і європейських країнах весь державний облік ведеться в цифровому форматі. І це треба мати на увазі.
Ігор Балака експерт з нерухомості
В связи с эти уже в этом году была восстановлена для желающих вот эта документарная форма. То есть, если хочешь, можно все сделать в бездокументарной форме, просто распечатать на листочке "Витяг" из Реестра, но если хочешь получить документы, можешь пойти в Регистрационную службу, они выдадут документы. Это стоит каких-то денег, но есть и такая форма.
Аби захиститись від шахраїв, експерти радять час від часу заходити в реєстр нерухомості та перевіряти стан свого майна. Переглянути на порталі можна не тільки інформацію про себе, а й дані про те, коли вона останній раз змінювалась, і хто нею цікавився. У випадку підозрілих змін чи підвищеного інтересу сторонніх осіб, експерти радять йти у поліцію із документами про право на власності.