Із набуттям чинності закону про поліпшення інвестиційного клімату в Україні змінюється низка законодавчих актів, що на думку народних депутатів містять застаріле та неефективне регулювання. Наразі починають діяти нові норми Господарського кодексу Україні, що регулюють взаємовідносини між учасниками судових процесів. В першу чергу вони стосуються захисту прав інвесторів, і унеможливіють тиск на них та затягування виконання вироку суду. Згодом почнуть діяти і нові правила у сфері будівництва – скасовується обов’язкова сплата пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту, де веде комерційну діяльність інвестор. Норма набуде чинності вже через два роки, з наступного року діятиме перехідний період, під час якого встановлюється фіксована однакова ставка пайової участі.
Розмір пайової участі становить: – для нежитлових будівель та споруд – 4 % загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта; – для житлових будинків – 2 % вартості будівництва об’єкта, що розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених центральним органом виконавчої влади))
Повністю скасують пайовий внесок в 2021 року. Як зазначено у пояснювальній записці до закону, він зможе значно поліпшити інвестиційний клімат в цілому в Україні.
–зниження кількості порушень прав міноритарних акціонерів; –зниження вартості кредитних ресурсів; –зменшення витрат, пов'язаних з будівництвом житлових та нежитлових об'єктів; –підвищення якості правосуддя в господарських справах, скорочення строку розгляду господарських спорів.