В Україні боряться за живе спілкування

23.07.2013 18:55   -
Автор:

Анастасія Полякова кореспондент

-В Харкові з"явилися лави для душевних бесід. В межах проекту "За живе спілкування" в Харківському зоопарку їх встановили двадцять штук.

Сотню таких душевних лав отримають найбільші міста України. Адже проблема справжніх живих бесід  стоїть дуже гостро. Третина українців, підрахували соціологи, віддає перевагу віртуальному спілкуванню через соцмережі та сайти знайомств.

Карина Приходько школярка

-И с друзьями погулять конечно, можно, и в Интернете, но в Интернете лучше. Виртуально можно познакомиться, человек тебя совсем не знает и можно показать себя с лучшей или худшей стороны.

Наталія Тихова студентка

-Я люблю общаться там с друзьями, читать все новости интересные, смотреть фотографии. Проще там общаться, и можно находить легче там друзей.

Дійсно, простіше, кажуть психологи. Особливо для тих, хто не дуже впевнений в собі, боїться знайомитися, тощо. Але таке спілкування, віртуальне, має і свої наслідки.

Володимир Коростій психолог

-Основная проблема – это упрощение процесса общения, не нужно дополнительных усилий, не нужно организовывать свой досуг, чего-то придумывать, то есть это происходит стереотипно и ведет даже к упрощению языка, речи, обеднение словарного запаса, которым пользуются люди, общаясь в сети.

І в решті решт, зручний засіб пошуку інформації та людей за інтересами перетворюється на залежність. А це вже наче хвороба. Коли відсутність Інтернету викликає не аби яке дратування.

Карина Приходько школярка

-Сразу стараюсь себя чем-то другим занять, потому что делать вообще нечего и сразу такая ломка, уже как бы привычка.

Володимир Коростій психолог

-Очень быстро формируется зависимость, психологическая зависимость, которая связана с ожиданием сообщения, ожиданием лайка, какого-то контакта, и прочих аттрибутов, которые сопровождают пользование социальными сетями, то есть формируется нечто похожее на любую другую зависимость, химическую или механическую.

Наталія Оніщенко пенсіонерка

-Сейчас дети не знают игр, такие как мы раньше играли, в салочки, догонялки, прятки, сейчас спроси – они половину игр не знают, они компьютер, книжки не читают, только компьютер им подавай и телевизор.

Та не слід забувати, кажуть психологи, що таке захоплення і віртуальні друзі можуть стати і причиною розчарування. Що в подальшому призводить до депресій, і в деяких випадках, навіть, самогубств.

Христина Дубковська студентка

-Встречалась с людьми, и понимала, что они не такие как там, что в жизни они другие.

Живе спілкування ніщо не замінить, певні психологи. А в Харкові є де прогулятися з друзями. Призначати зустрічі можна на оновленній площі Конституції, зробити сюрприз близькій людині та отримати незабутні враження – у парку Горького, насолодитися відпочинком на природі – в Саржиному яру. Та й просто на подвір"ях встановлено чимало лав та альтанок. Тож людям треба лише зробити вибір – сидіти перед монітором компьтеру чи присвятити вільний час задушевним бесідам зі справжніми, а не віртуальними друзями.

Анастасія Полякова