В Україні подовжили карантин до 31 липня і посилили контроль за за дотриманням протиепідемічних правил
В Україні збільшується кількість хворих на COVID-19. Зафіксовано рекордний за весь час епідемії сплеск коронавирусу. В квітні, коли очікувався пік захворюванності, вона була на рівні 300-500 людей на добу. А за останній місяць цей показник, зазначають у Мінохорони здоров"я, збільшився майже на 80%. І це переконані, результат того, що українці легковажно ставляться до карантину, і його пом'якшення сприймають як відміну.
Тож фахівці розраховують на те, що українці таки дослухаються до порад міністерства стосовно проепідемічних заходів, як то дотримуватися соціальної дистанції, мити руки та ходити в масках, щоби уникнути повернення до жорсткого карантину.
Максим Степанов міністр охорони здоров’я України
Якщо ми проаналізуємо цифри, які ми бачимо останній тиждень і порівняємо з місячною давністю, то кількість захворілих на добу в нас зросла в 2 рази. Це результат того, що ми українці повністю скасували карантинні обмеження. Я вважаю, що нам треба задуматися і вдуматися в ці цифри, які ми оголошуємо кожного дня щодо кількості захворювань і летальних випадків, які також зростають кожного дня.
Щоб не допустити подальшого збільшення хворих на COVID-19 в Україні подовжили адаптивний карантин до 31 липня. Тож певні обмеження ще залишаються, як і обов"язкове носіння захисних масок. .
Віктор Ляшко головний санітарний лікар України
Масові заходи також будуть за кількістю осіб не більше ніж один на 5 метрів квадратних, обмеження людей в громадських будівлях, в закладах громадського харчування, в магзинах один на 10 метрів квадратних і заброрнено перевезення пасажирів в понад визначені місця для пасажирів. ці фактори прописані. Їх не може виконувати одна людина, треба, щоби їх виконувало все суспільство і бізнес. Якщо ми не забезпечимо умови для цих норм, ніколи ці норми не будуть дотримуватись. Ми це побачили на приміських електричках, в громадському транспорті, на ринках, в супермаркетах. Тому моє прохання донести це до всіх, хто залучений до процесу стримання епідемії коронавірусної хвороби.
До того ж ще буде посилено контроль за дотриманням протиепідемічних правил. Держпродпотребслужба і Нацполіція перевірятимуть ринки, торгово-розважальні центри, магазини, перукарні, спортзали, готелі та виробництвах, де більш ніж 250 співробітників. А ще уряд встановив новий механізм, за яким за неоіхідності, на основі оцінки епідемічної ситуації, регіони можуть посилювати карантин навіть в окремих населених пунктах або певних сферах діяльності та пасажирських перевезеннях в усіх видах сполучень.