Вакцинация поможет избежать заболеваемости корью – Минздрав
З кінця року і до сьогодні в Україні від ускладнень кору померло одинадцять українців. Загалом же захворіло понад 31 тиясяча людей, з них майже 17 тисяч – діти. Статистика невтішна, констатують у Мінохорони здоров'я. Адже разом з тим, що у ряді областей зараз фіксується дещо зниження рівня захворюванності, у деяких регіонах – вона зростає.
Вперше Львівська область втратила своє антилідерство за рівнем захворюваності на кір. З 1 лютого рівень захворюваності в області щотижня зменшується в середньому на 10%. У Вінницькій області за 11-й тиждень зареєстрували майже в 2 рази менше нових випадків кору, ніж за попередній. Саме в цих двох областях тривають спецоперації, щоби підвищити рівень охоплення щепленнями і зупинити поширення кору. Водночас у 6 регіонах показники зростають: у Київській, Хмельницькій, Тернопільській, Дніпропетровській та Харківській областях, а також м. Києві. Саме в Києві минулого тижня зафіксовано найбільше нових випадків кору.
У профільному міністерстві стверджують, що для надійного захисту від хвороби всі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Тож закликають всіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити його, якщо пропущено планову вакцинацію. І зробити це можуть безоплатно діти до 18 років і дорослі з груп ризику: військові, учасники ООС, студенти, освітяни й медики.
Усі регіони забезпечені вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи). Зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом, можна лише у комунальних («державних») закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу. Направляти на щеплення можуть сімейні лікарі, терапевти й педіатри. Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області.
Наразі медики застерігають, вірус кору – надзвичайно заразний, він щвидко передається повітрянно-крапельним шляхом і в результаті хвороба може призвести до серйозних ускладнень, інвалідності та навіть смерті. Специфічного лікування від кору немає, зазначають, проте захворювання можна запобігти. Саме вакцинація сформує імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до вірусу.