“Важко навчати дітей через онлайн”. Як у Харкові школи розпочинають новий навчальний рік (відео)
У коридорах пусто, у дворі тиша, у класних кімнатах за партами нікого. Так у 156-му ліцеї проходить свято Першого дзвоника. На лінійку діти зібрались онлайн. У залі ліцею суто викладачі. Все через війну. Бо навчатися наживо у школах харківські школярі не можуть. Це небезпечно. Тому вчителі готуються до уроків дистанційних. Найважче – вчителям першого класу.
ЛЮБОВ ПОСТНІКОВА ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Знаєте подвійне хвилювання. По-перше, маленькі діти, які приходять вперше до школи. По-друге, мені здається, що дуже важко навчати дітей через екран. І тому хвилювання, дійсно подвійне.
Цьогоріч 156-й ліцей прийняв 84 першокласників – маленьких хлопчиків та дівчат, які вступають до країни знань онлайн. Вчителі, озброївшись різними підходами та методиками, спробують навчати дітей так, аби вони мали належні знання.
ЛЮБОВ ПОСТНІКОВА ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
31 дитина. 7 дітей за кордоном знаходяться, але вони в перші дні обіцяють теж виходити на дистанційне навчання разом зі мною. Тому велика відповідальність за те, щоб з перших днів зацікавити дітей. Створити атмосферу, в якій їм буде зручно по-дитячому працювати. Я думаю, що це найважливіше.
Досвід навчати дітей дистанційно харківські вчителі вже мають. Більше того, готові до всього. Кажуть, повномасштабна війна стала ще одним серйозним випробуванням, але навіть з цим іспитом педагоги Харкова справилися.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОЛЕНА БАБАЄВА ВЧИТЕЛЬКА ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Цілий рік я була в Канаді. І викладала. Там різниця у 7 годин. У 2 годині ночі я починала працювати і цілу ніч працювала. А потім в день готувалася. Ось ви запитуєте, як я готувалася. Як ми знайшли шляхи навчання. Це було складно і дуже цікаво. І що діти розуміють і наше становище, і розуміють вчителя. Вимоги вчителя. Я горда тим, що я не покинула клас свій 4-й. Я довела його до кінця. Дуже вдячні батьки. Діти. Я бачу результати своєї праці. Мені дуже легко буде. Тому я і повернулася. Багато чому ми навчилися, як вчителі. Ось дітям на прикладі минулого року було цікаво. І вони засвоювали матеріал. Знайшли підходи, методи до онлайн-навчання.
ІРИНА СИНИЦЯ ВЧИТЕЛЬ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ
Минулий рік був рік випробувань, а тепер ми знаєм, що ми на все спроможні, ми все подолаємо і навчання буде неодмінно цікавим і буде приносити задоволення дітям, і вчителям. З 5 по 11 виходять. 50% класу точно виходять на онлайн-навчання і тому насолоджуємося спілкуванням. Це дуже боляче, але знаєте, коли ти їх взагалі не бачиш, от це дуже погано. А коли так, через екран монітору, то все ж таки бачиш, як виросли твої діти, як вони подорослішали і взагалі, що вони тебе раді бачити. І їх очі це те, заради чого треба працювати.
Так, з понеділка у цьому ліцеї новий навчальний рік розпочинають понад 1000 учнів. Частина вже в Харкові. Дехто зможе навчатися і наживо. У метрополітені.
АНДЖЕЛА ОСТАПЧУК ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №156 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
30-35% учнів вже у Харкові. Є такі класи, де навіть 70 -80% дітей вже повернулися до Харкова. Будуть діти навчатися, бо батьки змушені, батьки які працюють, у яких немає бабусь і дідусів у Харкові, з ким можна залишити дітей. Вони змушені були шукати різні способи як організувати очне навчання для дитини. І це вихід. І я дуже підтримую ініціативу нашого мера. Тому, що це найбільш важливо таке навчання для дітей, які вперше прийдуть до школи – це першокласники. У нас є такі діти. Це 7 учнів першого класу і є ще учні окремо 3-,4- і навіть 5-тикласники. Загалом 12 учнів нашої школи будуть навчатися в метро.
Але, понад усе, весь колектив ліцею прагне, аби їх діти повернулися до школи, щоб навчатися наживо. Бо як би не було чисто і впорядковано, освітньому закладу бракує дітей.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Найстаріший в Україні Юридичний університет у Харкові святкує своє 220 річчя
- У Харкові планують встановити меморіальний комплекс та віртуальний меморіал пам’яті
- Спортивні новини Харкова | 19.11.2024
- Завтра у Харкові трамвай №7 змінить маршрут руху
- Рятувальники Харківщини: 1000 днів героїзму та боротьби