Спілкування напряму з керівництвом міста. Ліквідатори чорнобильської аварії прийшли з наболілими питаннями, аби не лише їх озвучити, а отримати відповідь і у подальшому – вирішення. Люди переймаються і житлом, і благоустроєм, а також пільгами. На проїзд у міському транспорті, вони залишаються, запевняє керівництво, на комунальні послуги – також. Сьогодні у місті проживає 181 вдова ліквідатора аварії на ЧАЕС. Не маючи офіційного статусу в Україні, у Харкові жінки, які втратили своїх чоловіків – чорнобильців, отримують 25% знижки на комунальні послуги, за рахунок міського бюджету. Таке рішення було прийнято мером міста Геннадієм Кернесом ще у 2011 році.
Марія Іванова голова комітету вдов ліквідаторів аварії на ЧАЕС м.Харків
7 лет городская власть, я им очень благодарна, делает хотя-бы 25% льгот на коммунальные услуги. Когда вообще нигде по Украине, для вдов без статуса, такого нет.
Враховуючи стрімке зростання тарифів на комунальні послуги, Марія Іванова звернулася до міської влади за допомогою.
Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови
Сегодня обратились вдовы "чернобыльцев". Те женщины которые потеряли своих мужей кормильцев с просьбой, чтобы была заложена компенсация в размере 50%. Мы отработаем этот вопрос, посмотрим что мы можем сджелать. Сегодня у нас льгота для вдов "чернобыльцев" 25% они хотят повышения 50%. Посмотрим, посчитаем все и дадим честный и откровенный ответ. Если сможем – конечно сделаем.
Ще одне з гострих питань це питання житла. Воно, зазначив Ігор Терехов знаходиться у компетенції Держави, яка на сьогодні не задовольняє потреби чорнобільців. Та місту також є що запропонувати. Це міська програма житлового кредитування, в якій ліквідатори аварії можуть взяти участь. Окрім гострих питань під час зустрічі, від чорнобильців надійшла пропозиція – висадити навколо кордонів Харкова алею з горобини, аби таким чином вшанувати подвиг людей, які поклали своє здоров"я та життя заради майбутніх поколінь.