“Великая украинская стена” имени Арсения Яценюка. Пиар или защита государства?

15.10.2014 19:36   -
Автор:

Це державний пункт пропуска Гоптівка. Місцеві прикордонники вздвовж лінії границі вже викопали сорок два кілометри противотанкового рву. Він, кажуть, передбачений проектом "Стіна".

Сергій Москаленко заступник начальника Східного регіонального управління прикордонної служби

Ми цю роботу виконуємо власними силами і власною технікою. Це на цьому майданчику вам представлено практичне виконання цього проекту. Ми робимо свою справу безпосередньо по лінії державного кордону власними силами та власною технікою.

Де проходять комунікації, -каже фахівець, не риють, там ставлять металеві їжаки. У цій роботі прикордонникам допомагають волонтери, фермери, місцева влада. Під час позачергової сесії облради навіть виділили кошти на укріплення державного кордону. Допомагають, хто чим може. Так нещодавно місто надало транспорт та знаряддя небайдужим активістам. Вони самотужки копали рви у Вовчанському районі. Головна мета таких рвів – стримати агресора.

Сергій Москаленко заступник начальника Східного регіонального управління прикордонної служби

Є певна перешкода, проти танка це додаткова перешкода існує. Ну ми всі розумієм, що проти градів – це не є перешкода, танк це затримає, на певний час.

Ось так, власними силами, харківські прикордонники реалізують власне частину від проекту "Стіна", який так активно і всюди пронує Уряд. Цей проект у інтернет-ресурсах вже охрестили "Великою українською стіною" імені Арсенія Яценюка. Сьогодні він приїхав до Харківської області – подивитися, як прикордонники уявляють проект "Стіна" або "Європейський вал" і власне як реалізують.

Арсеній Яценюк Прем'єр-міністр України

Зараз іде облаштування за ті кошти, які ми безпосередньо виділили державній прикордонній службі, загальний обсяг, який вони використали – це 7 мільйонів гривень. Там ви бачили техніку, ця техніка також поставлялася по міжнародній технічній допомозі, тобто яка моя мета – максимально отримати допомогу від наших міжнародних донорів. Її звичайно не вистачить, тому треба буде фінансувати з державного бюджету.

З державного бюджету, -заявляв Арсеній Петрович, ще місяць тому, Кабмін вже виділяв, аж сто мільйонів гривень. Про це свідчить постанова Уряду номер чотириста сорок вісім. Перший етап робіт з будівництва інженерних споруд у рамках проекту "Стіна" взагалі мав завершитися ще тридцятого вересня, – заявляв Яценюк. Але епічне будівництво так і не стартувало. До всього, роботи ще навіть не розпочаті,- наголосив вже сьогодні прем'єр. Тепер для цього необхідно провести тендер до кінця року. І головне, якщо не буде "Стіни", то українцям, каже, не бачити безвізового режиму.

Арсеній Яценюк Прем'єр-міністр України

Загалом ми отримуємо на даний момент допомогу в облаштуванні державного кордону по 15 міжнародним проектам. Загальний обсяг фінансування – 500 мільйонів гривень. Основна сума коштів, яка прийшла від європейського Союзу – це 235 мільйонів гривень, поки що не використано жодної копійки.

Але Арсеній Яцюнюк має тверду надію – отримувати кошти від міжнародних донорів і "Стіну" таки звести.

Арсеній Яценюк Прем'єр-міністр України

Інженерні споруди пивинні бути побудовані протягом трьох років. Ми ставимо так урядовим рішенням. Протягом трьох років буде здійснено облаштування державного кордону.

Але тверде "ні" проекту Арсенія Петровича продовжують висловлювати багато експертів. Вони сумніваються, що сама "Стіна" когось зупинить.

Когда нет возможности четко, решительно и эффективно действовать, придумываются такие проекты, которые в истории мира не дали никакого положительного результата. Есть опыт существования Китайской стены, линии Мажино, линии Маннергейма – ни одна из них не сработала против военной агрессии, они были или разрушены, или их обошли"

Тому експерти ідею Яценюка активно обгорюють і називають лише піар-проектом Уряду та розкраданням бюджетних коштів.