Верховная Рада поддержала Конституцию Порошенко

03.07.2014 20:25   -
Автор:

Сьогоднішнє засідання Верховної Ради відбулось з рядом кадрових перестановок. Так Президент України представив нового начальника генштабу Збройних сил України, а також першого заступника Адміністації Президента. Крім того на засіданні депутати звільнили міністра Оборони Михайла Коваля. Петро Порошенеко перевів його на посаду заступника секретаря РНБО. Новим міністром оборони призначили Валерія Гелетея.

Петро Порошенко Президент України

Нашій армії потрібен керівник, який завдяки рішучості і наполеглевості розпочне нарешті невідкладні реформи.Реформи, які ми мали були провести ще 20 років тому. Реформи, що дозволять нам створити таку армію, яка більше нікому, наівіть не спаде на думку планувати агресію проти нашої держави.

Парламентарі главу держави підтримали. І одим натиском кнопки спершу звільнили одного, потім призначили іншого міністра.

Одразу після призначення новий міністр оборони подякував своєму попереднику і присягнувся на вірність країні.

Валерій Гелетей міністр оборони України

Я переконаний, що Україна переможе і повірте мені, парад перемоги буде, обовязково буде,- в українському Севастополі.

Крім кадрових перестановок сьогодні у Верховній Раді на чолі з Президентом обговорили проект змін до Конституції. Найбільше уваги в якій приділяється децентралізації влади.

Петро Порошенко Президент України

Вперше головним у змінах до Конституції є не перетягування ковдри в трикутнику Парламент, Президент, Уряд, а навпаки широке делегування повноважень на місцях. Громади, райони, регіони. Переважна більшість змін стосується саме децентралізації публічної влади, посилення конституційно-правового статусу місцевого самоворядування та його фінансових можливостей. Запропонавана нами децентралізація звірена з європейським досвідом це і є протиотрута проти федералізації потужна вакцина від неї.

У новій редакції Конституції, прописано, що держава має бути унітарною, а єдиною державною мовою залишиться українська. Та іншим мовам, наприклад російській, влада на місцях може надати спеціальний статус. Також у регіонах будуть уповноважені представники Президента. Самі облдержадміністрації скасують.

Петро Порошенко Президент України

Влада формуватиметься не зверху як тепер, а знизу. Основні повноваження будуть зосереджені на базовому рівні село, селище, місто. Замість того, аби приймати голів адміністрацій десантованих згори, ради, які будуть обрані мешканцями областей та районів самі формуватимуть виконкоми.

Валерій Писаренко народний депутат України

Сьогодні децентралізація для нас це передача більшості повноважень на місця. Це надання права місцевим радам вирішувати свої питання, в тому числі гуманітарні питання, в тому числі питання мови в тому числі розвитку власних регіонів. І звичайно що зміни до Конституції ми сьогодні бачимо як шлях до миру на території нашої країни.

Компартія запропоновані зміни до Конституції не підтримала. Симоненко, переконує, гарант Конституції, таким чином не передає владу в регіони, а навпаки розширює свої повноваження. А представникам "Свободи" та " Батьківщини" кажуть, бракує у проекті змін пункту, щодо скасування недоторканності суддів, Президента та народних обранців і скорочення їх кількості. Свої альтернативні проекти до законів пообіцяли внести в найближчий час. А доти погодилися проголосувати за внесення проекту до порядку денного.

Олександр Турчинов спікер Верховної Ради

Щоб могли розпочати процес нам треба визначитися саме з цього птання. Після цього ми будемо мати можливість провести всенародне обговорення і на наступному пленарному тижні ми зможемо визначитися щодо подальшої долі цього проекту, наявності альтернативних проектів до цих проектів.