Ветеранів другої світової війни урочисто вітали з днем визволення Харкова у міськраді

21.08.2020 17:22   -
Автор:
Харківський міський голова Геннадій Кернес привітав ветеранів і учасників Другої світової війни з Днем визволення Харкова. На порозі мерії кожного фронтовика зустрічав оркестр. У такій урочистій атмосфері в супроводі юних кадетів ветерани проходили в залу засідань. Загалом участь у заході взяли двадцятеро учасників бойових дій. Висловлюючи слова вдячності, Геннадій Кернес зазначив, що нинішнє покоління пишається героями-визволителями, схиляє голови перед їх подвигом і мужністю. Внесок кожного учасника війни у Перемогу неоціненний. Фронтовиків шанують по всій країні, у кожному її куточку
 
Геннадій Кернес Харківський міський голова
 
Где бы вас не бросала судьба, но мы живем в родном Харькове, нашем любимом городе, которому сегодня завидуют многие. Потому что мы, взяв эстафету у вас, делаем Харьков краше, делаем Харьков безопаснее, делаем Харьков Европейским городом. Мы восстанавливаем дома, восстанавливаем мосты, делаем новые облики наших любимых мест, скверов и парков. Мы делаем всё, для того, что бы вы, ветераны, увидели на своём веку, какой красивый и успешный Харьков.
 
Говорячи про Харків, його визволення від німецько-фашистських загарбників, Геннадій Кернес підкреслив, що у місті збережені всі пам’ятники героям тієї Великої війни, перезахоронені останки солдат, які значаться як пропавші безвісти, відновлені меморіали пам’яті. Місто шанує і піклується про кожного учасника війни.  Серед присутніх на урочистій церемонії була і жінка, яка брала безпосередню участь у визволенні Харкова. Санінструктору Тамарі Бутенко на той час було 20 років. В її пам’яті  і досі живуть спогади про жорсткі бої за місто
 
Тамара Бутенко  ветеран Другої світової війни
 
Так называемая Белгородско-Харьковская операция была. Началась 3 августа и кончалась 23 августа. В Подворках, мы уже повернули к реке Уды. Форсировали реку. Это незабываемое форсирование реки Уды. И вот, когда мы перешли реку, начали поворачивать на Харьков, вышли на Холодную гору, освободили улицу Свердлова, завод, и части уже пошли даже к центру города. Это незабываемая, конечно картина! Сейчас многие говорят, что Харьков был взят легко. Нет! Харьков был взят при больших боевых операциях.
 
З нагоди 77-ї річниці визволення Харкова, за активну життєву позицію, вагомий внесок у розвиток ветеранського руху і патріотичне  виховання молоді, ветерани та учасники бойових дій були нагороджені Почесними грамотами Харківської міської ради та пам’ятними знаками. Отримав кожен ветеран і подарунок від Геннадія Кернеса. А по завершенні урочистої церемонії учасники заходу мали змогу насолодитись улюбленими піснями воєнних років у виконанні професійних харківських вокалістів.
 
Ветеран війни Іван Зосімов пройшов всю війну, штурмував Берлін. Говорить, що хоча і не воював за Харків, переїхав сюди до дітей три роки тому – він з гордістю називає себе харків’янином.
 
Іван Зосімов ветеран Другої світової
 
Живу я в Харькове.  Как родной город Харьков, хотя  я из Донбаса…
 
Звісно ж, людям такого поважного віку вже важко спілкуватись, пересуватись, адже кожному другому із присутніх незабаром виповнеться 100 років. Але їх спогади важливі для прийдешнього покоління, з таких розповідей пишеться історія.
 
Геннадій Кернес Харківський міський голова
 
Мы помним и чтим эту память. И будем чтить её постоянно. Харьков город ветеранской боевой славы. Харьков – город, с которого началось освобождение Украины. Харьков – город науки, процветания, культуры и молодёжи. И всё это для вас, для тех, кто дал нам эту жизнь. Поклон вам от нас всех.