Відходи після руйнацій: Японський уряд допомагає Харкову з їх утилізацією (відео)
Багато інфраструктури на Харківщині постраждало внаслідок ворожих обстрілів. Житлові масиви, школи, лікарні, критична інфраструктура. Все це після обстрілів перетворюється на груду сміття та розвалини. У Харкові з 2022 року накопичилося майже 16000 тон відходів руйнації. У вирішенні цієї проблеми місту допомагає японський уряд, який надав повний комплект сучасної техніки для роботи саме з таким сміттям.
ЄВГЕНІЙ ПРОЦЕНКО НАЧАЛЬНИК ВИРОБНИЧОГО ВІДДІЛУ КП «МУНІЦИПАЛЬНА КОМПАНІЯ ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ» ХМР
Цей комплекс поставлений нам японською компанією JICA в рамках програми поводження з руйнаціями, які виникають в нашому місті під час обстрілів із боку російської федерації. Для прибирання, найскорішого прибирання руйнацій з міста та вивезення їх за територію міста, була поставлена спеціальна техніка японською компанією, надана нам ця техніка для складування та для переробки цих руйнацій, а також для сортування і отримання вторинної сировини.
До цього комплекту входять два подрібнювачі для переробки бетону, сито для отримання необхідної фракції подрібненого матеріалу, простіше кажучи, щебеню, а також навантажувальна техніка та обладнання для розбору пошкоджених будівель. За допомогою цього обладнання щодня буде перероблятися по 400 тон будівельного сміття, що суттєво допоможе місту боротися з відходами руйнацій.
ОЛЕКСІЙ ПОНОМАРЕНКО МАЙСТЕР ДІЛЬНИЦІ ПОДРІБНЕННЯ ВІДХОДІВ
Комплекс з трьох машин состоит, і перша це дробарка іде щокова, в неї попадає велика фракція, предварітельно отсіється от мусора, потім она передає по рукаву, по конвеєру передає в другу дробарку. Там це ротор іде. Ротор зменшує велику фракцію і росфасовує її на декілька фракцій, так же само очищає її от мусора лишнього. Метал отдельно, а пиль іде писок окремо. І окрема фракція для використання вже висипается на підготовлену площадку. Управління цим комплексом, одна людина управляє, оператор, он каждий там, певний час підходе, дивиться на роботу кожної машини і якщо потрібно поміняти параметри, то він міняє їх з пульта управління, ось цього, або ж на моніторі може поміняти.
Важко уявити, але ось ця велика купа сміття – це відходи руйнації будинку по вулиці Наталії Ужвій, де внаслідок удару ворожої ракети було зруйновано цілий під’їзд. Раніше на них чекала інша доля – знаходитися на сміттєзвалищі або бути закопаними. Але зараз, із появою нового обладнання ці відходи отримають нове життя – їх перероблять на щебінь та будуть використовувати у будівництві та ремонтних роботах.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ЄВГЕНІЙ ПРОЦЕНКО НАЧАЛЬНИК ВИРОБНИЧОГО ВІДДІЛУ КП «МУНІЦИПАЛЬНА КОМПАНІЯ ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ» ХМР
Також до цього комплексу була надана система оросітельна система для подавлення пилу, а також аналізатор азбесту, тобто, для того, щоб шкідливі речовини не попадали в кінцевий продукт.
Навчання харківських комунальників проводилося у Дніпрі за участі німецьких та японських спеціалістів, яке поєднувало в собі теоретичну та практичну частину. Вже у вересні планується розпочати активну роботу з використанням цього комплекту техніки.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Бронювання та визначення критичності підприємств – правила змінюються
- Пориви вітру та дощ: Харків’ян попереджають про погіршення погоди
- На Куп’янщині триває евакуація цивільного населення (фото)
- У Харкові затримали чоловіка, який погрожував підірвати будівлю Обленерго
- З початку року на Харківщині працевлаштували 2,8 тисячі переселенців