"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Відходи після руйнацій: у Харкові їх почали переробляти

YouTube video player

Харківщина продовжує жити під звуки війни, але навіть руїни тут мають другий шанс. Школи, лікарні, житлові масиви – все, що було зруйновано обстрілами, вже не просто гори сміття. Завдяки допомозі японського уряду, який надав сучасний комплект техніки для роботи з такими відходами, ці тонни уламків перетворюються на матеріали для відновлення. Понад 16 тисяч тонн будівельних відходів чекають на нове життя, і в профільному КП вже запустили роботу з їх переробки.

ЄВГЕНІЙ ПРОЦЕНКО НАЧАЛЬНИК ВИРОБНИЧОГО ВІДДІЛУ КП «МУНІЦИПАЛЬНА КОМПАНІЯ ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ» ХМР
Цей комплект призначений для того, щоб в повній мірі керувати процесом, повним технологічним процесом. Він починається з первинного сортування тих відходів, які привозять з міста, потім йде вторинне сортування, котрий виконує екскаватор з гідравлічними ножицями, який подрібнює відходи до нужної величини і відокремлює від цих бетонних відходів, відокремлює метал. Потім бульдозером це складається в окремий борт і вже з нього навантажувачем з ковшем йде загрузка в бункер дробарних машин, то есть в першу дробарну машину, вона проходить через першу машину-подрібнювач, потом через другу машину-подрібнювач, і вже третя машина – це сито, яке відокремлює окремі фракції за розміром, то есть від самої маленької від 0,1 мм до 0,5, і сама велика фракція це 50 +.

За допомоги новітньої техніки щодня буде перероблятися до 400 тон відходів на день. Раніше всі ці розвалини та уламки просто лежали б на сміттєзвалищі.

ЄВГЕНІЙ ПРОЦЕНКО НАЧАЛЬНИК ВИРОБНИЧОГО ВІДДІЛУ КП «МУНІЦИПАЛЬНА КОМПАНІЯ ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ» ХМР
Фракції могуть застосовуватися в різноманітних сферах господарства, более мелкие фракции для облаштування майданчиків для укладання тратуарної плитки, для оздоблювальних робіт, чуть більші фракції для виробництва шлакоблоків, бетоноблоків, а найбільші фракції для підсипки доріг та виробництва основи доріг.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Новітнє обладнання розроблено максимально зручним та безпечним в користуванні. До комплекту входить аналізатор азбесту, мета якого виявити шкідливі речовини, щоб вони не потрапили до кінцевого продукту. Також передбачена зрошувальна система, яка допомагає подавляти пилюку, щоб вона не заважала робітникам працювати.

ОЛЕКСІЙ ПОНОМАРЕНКО МАЙСТЕР ДІЛЬНИЦІ ПОДРІБНЕННЯ ВІДХОДІВ
По системі подавлення пилу йде при каждой машинє свой резервуар з водою, і форсунки розпиляють на готову фракцію воду, шоб не било пилі. І подальше йде на кожну машину.

Навчання харківських комунальників проводилося у Дніпрі за участі німецьких та японських спеціалістів. Навчання велося поетапно на кожній з машин комплекту. Повернувшись додому, харківські спеціалісти тиждень працювали в тестовому режимі, а наразі процес роботи запустили на повну.

ОСТАННІ НОВИНИ