Відновлення Північної Салтівки: що запропонували британці та яку реакцію отримали від харків’ян?
Колись один із найбільш густонаселених районів Харкова сьогодні більше схожий на постапокаліптичне поселення. Північна Салтівка прийняла на себе основний удар росіян, що на початку війни хотіли взяти місто штурмом. Тому зараз тут нагадування про жорстокість ворога можна побачити на ледь не на кожному кроці.
ВІТАЛІЙ МЕШКАНЕЦЬ ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Проживаю на Північній Салтівці, саме в цьому будинку. Будинок зазнав значних руйнувань. Сусідній підʼїзд другий планують зносити, перший вже третій рік стоїть із великими пошкодженнями на верхніх поверхах.
Однак із часом, попри перманентні обстріли, на вулицях здавалося б мертвого району почало з’являтися дедалі більше людей. На третій рік війни поряд із розваленими будинками тут квітнуть клумби, курсує громадський транспорт та грається малеча. Північна Салтівка продовжує жити і сьогодні як міська влада, так і закордонні партнери із впевненістю говорять, що у цього району є майбутнє. Майбутнє, яке 21 жовтня набуло конкретного вигляду. Адже цього дня в онлайн-фоматі відбулося підбиття підсумків Міжнародного архітектурного конкурсу з відновлення Північної Салтівки, ініційованого містом спільно з Фондом Нормана Фостера в рамках розробки концепції Генерального плану відбудови.
ТЕТЯНА МОЛЧАН ВИКОНАВЧИЙ СЕКРЕТАР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ КОМІСІЇ ООН
Наш широкий проєкт називається «ООН для Українських міст». Він проходить за принципами екологічності, сталого розвитку. Ми плануємо не тільки оживити Українські міста. Ми дивимося широко і далеко, ми хочемо, щоб це було прикладом для екологічного містобудування, для сталого розвитку як економіки, так і міського простору. Я впевнена, що цей проєкт змінить життя багатьох людей на краще, що це буде прорив. Цього вимагають і надзвичайні умови, в яких створюється цей проєкт. Я дуже рада, що була співпраця між місцевими та іноземними спеціалістами. Цей проєкт є одним із пілотних. І є інтегральною частиною нового генплану, покликаного відповісти на ті виклики і потреби, які зараз стоять перед українськими містами. Цей конкурс обʼєднав багатьох творчих людей. І я рада, що учасники із різних країн познайомилися з Харковом, Північною Салтівкою. Ми часто говоримо, що ми хочемо перебудувати так, щоб було краще.
Підбиваючи підсумки, члени журі, до яких входив і Харківський міський голова Ігор Терехов, обрали 3 проєкти-переможці. Серед них і концепція британських фахівців під назвою “Зцілення Харкова: від руїн до відродження”. Ця розробка, у першу чергу, фокусується на зміцненні будівель за допомогою перероблених матеріалів місцевого виробництва. Тобто, автори пропонують брати певні елементи пошкоджених будинків та повторно використовувати їх для формування нової бетонної модульної системи.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Також задум розробників передбачає, що сильно пошкоджені конструкції слід повністю видалити, а ті, що знаходяться у відносно кращому стані, необхідно оснащити модульними збірними екзоскелетами. Окрім цього фахівці запропонували розширити житловий простір мешканців за допомогою зимових садів та терас. Харків’ян подібні рішення приємно здивували.
МИКОЛА МЕШКАНЕЦЬ ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Ми проживаємо на Північній Салтівці. Наш будинок частково уже відновлений, але допрацювань ще багато. Хотілось би таке місто мати із зимовими терасами, гарними будинками, в яких жити дуже легко буде.
ТАЇСІЯ МЕШКАНКА ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Ну звісно подобається, звісно, це прикольно, це класно. Хотілося б в такому будинку жити. Сподіваємося, що це буде, хочеться в це вірити.
ВІТАЛІЙ МЕШКАНЕЦЬ ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Як показує життя все нове значно краще ніж старе. Матеріали з переробки, до них відношуся цілком нормально, але наразі це не саме, головне, із чого воно буде побудоване. Головне, щоб було зроблене гарно та і все.
СВІТЛАНА МЕШКАНКА ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Дуже подобається, шалено. Якщо так і буде, ну це дійсно приємно і людям буде жити. Я вважаю, так, гарно.
Місцева влада, організатори конкурсу та його учасники одноголосно зазначають, що ідеї викладені в проєкті “Зцілення Харкова: від руїн до відродження” та в інших запропонованих концепціях після вдалої реалізації на Північній Салтівці можуть бути масштабовані на увесь Харків чи навіть Україну. Погоджуються з цим і місцеві жителі, говорячи, що вірять у те, що відбудоване місто буде краще, ніж довоєнне, адже незламним харків’янам все під силу.
СВІТЛАНА МЕШКАНКА ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Ви з самі розумієте, харківʼяни сильні, наша нація. Ми все зможемо пережити. Ну от я особисто ні разу з Харкова не виїжджала, всю війну тут пробула, тому я особисто патріот свого Харкова.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Внаслідок ворожого обстрілу Куп’янська в пожежі загинули люди (фото)
- Ігор Терехов висловив співчуття родині загиблого майора поліції Олександра Ковтуна
- На Харківщині продовжують працювати над покращеннями умов для бізнесу
- 975 мешканців Харківщини скористалися житловими сертифікатами
- Радіаційний фон у Харківській області на 9 листопада 2024 року