Відновлення житлових будинків у Харкові: терміни та розміри компенсацій

01.11.2023 18:26   -

У Харкові, за даними профільного Департаменту, наразі так чи інакше пошкоджено або зруйновано 8 500 об’єктів. З них понад 4 500 – це житлове господарство. Через дії російських окупантів у кожному районі є руйнування. І обстріли тривають. Втім, місто не чекає кращих часів та розробляє необхідні документи, і там де дозволяє бюджет громади, відновлює житлові будинки. Тільки минулого року проведені ремонти на 200 об’єктах.

ЄВГЕН ПАСЕНОВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Те, що стосується поточного року. Наразі відновлюється близько 50, середнього ступеню важкості. Там де пошкодженні конструктивні частини, там де були розмороження – це що стосується мереж опалення, водопостачання і таке інше. Звісно фасадна частина, контурна частина, транзитні мережу. які проходять через об’єкти. Ми поділили насамперед все це на три блоки. Так трактують і постанови. Це перший ступінь ушкодження, другий, третій, які наразі, типу там, Ужвій 82, які наразі розпочинається демонтаж. Монтаж крану і буде розпочато демонтаж. Те, що стосується першої категорії це 200 об’єктів плюс-мінус, які були відновленні у 2022 році. І ми вже перейшли у другу категорію – це потужні, такі як СС3. якщо мене розуміють, тобто ступінь важкості більш важка.

На відновлення всіх пошкоджених об’єктів, кажуть у муніципалітеті, потрібне значне фінансування. Частина житлових будинків ремонтується коштом міського бюджету, але після кожного ракетного удару кількість пошкоджених будівель зростає. Тож залучають якомога більше різних джерел фінансування.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ЄВГЕН ПАСЕНОВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Місто на загалу цьому році десь приблизно 300 мільйонів. Це те, що стосується моєї зони відповідальності. Це капітальний ремонт. Те, що стосується поточного року на загал у нас є на розробці у тих чи інших стадіях це 313 проєктів. У цих 313 проєктах 80 об’єктів освіти, та понад вже 230 об’єктів житлового господарства. на теперішній час, на сьогодні другий істочник фінансування – це є державна субвенція. По державній субвенції ми за ініціативою Ігоря Олександровича привлекли до міста 1,6 млрд гривень. Це стосується виключно відновлення житла і освітньої частини.

І державна субвенція, каже Євген Пасенов, залучається здебільшого на ті будинки, які кілька разів потерпали від влучань ракет та потребують масштабної реконструкції. Адже пошкодження третього – найвищого ступеня тяжкості.

ЄВГЕН ПАСЕНОВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Такі об’єкти місто, чесно кажучи, не взмозі відновлювати самостійно, тому що там проєктно-кошторисні частини виглядають там 150 мільйонів плюс. А на загал, те що стосується Фонду відновлення України ми подаємо туди усі об’єкти на які у нас є проєктно-кошторисна документація. Наразі таких об’єктів, готові вже з отриманими звітами від експертів – це 132 об’єкти, на які ми отримали звіти. Тобто, якщо об’єкт такий, що міський бюджет може собі його дозволити – це 5, 10, може 20 мільйонів, може 30. То ми орієнтуємося на міський бюджет, якщо це завищення вже і більш значні руйнації, то ми звісно подаємося вже на Київ і просимо, щоб нам надали державні субвенції.

Окрім капітальної реконструкції житлових будинків. працюють і у рамках загальнонаціональної програми «ЄВідновлення». Місто приймає заявки від харків’ян щодо компенсації за кошт держави на ремонт незначних пошкоджень. У такому випадку максимальний розмір компенсації може сягати 200 тисяч гривень.

ЄВГЕН ПАСЕНОВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Наразі у нас є на розгляді 8 870 заяв. З 8 870 розглянуто на минулу п’ятницю було 4 883. Виплати на поточну дату – це 122 мільйони, з них 110 вже отримали заявники, 10 знаходять на обробці у банку Є об’єкти з яких люди подаються на «ЄВідновлення» але, на жаль, система їм відмовляє, тому що будинок знаходить у статусі капітального ремонту. На теперішній час таких об’єктів у нас 429. Після останніх двох вибухів, які були у місті і про які всі знають у нас там разом додалось 72 будинки одразу ж, після двох вибухів. З них 6 зі значними конструктивними пошкодженнями, хоча влучання було, як ви знаєте, тільки в один об’єкт.

На додачу, муніципалітет у рамках програми «ЄВідновлення» планує ініціювати зміни у постанові. Законодавцям запропонують врегулювати питання щодо місць загального користування у житлових будинках. Адже у деяких випадках люди просто не можуть отримати компенсацію.

ЄВГЕН ПАСЕНОВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Ми не раз вже розмовляли з Міністерством. І не раз задавали питання. І до речі. це було буквально кілька тижнів тому, щоб вони розглянули регіонально зміни в постанови стосовно компенсацій. Поясню в двох словах, що це значить. Тобто, ви, припустимо, живите у будинку. який немає конструктивних пошкоджень але в ньому розбиті міста загального користування. У під’їзді у вас немає вікна, і у вас поряд на кухні немає вікна. Ви пробуєте податися до «ЄВідновлення» – вам приходять відмови, тому що у цьому будинку не завершено ремонт місць загального користування. Система вважає іншим чином, що якщо ми не можемо забезпечити контур об’єкту, то ви не маєте права отримати компенсацію, вставити собі вікно. І таких об’єктів у нас дуже багато. Понад 1 000. Я думаю, ми наразі прийдемо все таки до того, що дозволять. А таких місць загального користування, по підрахунку – це 334 мільйони. Тобто скління. Ми вже розмовляли з постачальниками, з будь-ким хто нам може у цьому допомогти, щоб ми могли все це зробити таким чином, щоб люди почали отримувати і у цих об’єктах компенсації.

ОСТАННІ НОВИНИ