Відпочивальники перетворюють лісові галявини на сміттєві звалища

05.08.2020 13:28   -
Автор:
Недопалок, а саме сигаретний фільтр – до 3 років, залізна банка – 10, пластиковий посуд, гума та фольга – 100, скляна пляшка – більше 1 000 років. Такі терміни розкладання лише тільки цих видів сміття, якими відпочивальники завалюють лісові території. Деякі любителі пікніків напевно не розуміють, кажуть лісівники, що незабаром затишних галявин в лісі просто не стане. Всі вони перетворяться на щось накштал сміттєвого полігону. На якому не те, що буде неприємно відпочивати, а й можна травмуватися – порізавшись осколками тих же самих битих пляшок. 
 
Віктор Оробей директор ДП "Балаклійський лісгосп"
 
Хочеться зазначити, що проводячи рейди силами державної лісової охорони ми стикаємося з таким жахливим явищем як засмічення лісів! Майже на всіх місцях відпочинку відпочіваючі залишають за собою велику кількість сміття, пластмасові баклашки, пакети, пляшки тощо. Закликаємо всіх відпочіваючих дотримуватись правил поводження в лісі та прибирати за собою як вдома! Бо ліс і є наша друга домівка в яку збираємось повертатись ми та саме головне – наші нащадки! 
 
За засмічення побутовим сміттям територій насаджень лісівниками Харківщини, як то кажуть, спіймано на гарячому та притягнено до відповідальності 16 громадян. На винних накладено штрафів на суму у майже 7 000 гривень. А за тими, кого не спіймали, прибирати доводиться лісівникам, які зараз повинні слідувати за пожежною ситуацією, особливо у хвойних лісах. Ось така вона подяка від людей, кажуть зберігачі лісу.
 
Сергій Вакуленко головний лісничий ДП "Балаклійський лісгосп"
 
За останній час силами лісової охорони Балаклійського лісгоспу складено 6 адмінпротоколів за статтєю 73 "Засмічення побутовими відходами лісових насаджень". Звичайно, сума штрафів незначна і державній лісовій охороні доводиться щодня прибирати засмічені лісові ділянки та галявини. Хотілося, щоб населення більш відповідально відносилось відпочиваючі на лісових галявинах і не засмічували наші насадження.
 
Лісничі просять всіх, хто вирішив провести свій пікнік в лісі, як мінімум купити одноразові пакети, чи скласти сміття, що залишилось після відпочинку, в ті, в яких була та ж сама їжа. Потім викинути весь цей непотріб в сміттєві контейнери чи вивезти на найближчий нестихійний смітник. Це зовсім нескладно, але цей крок врятує ліси від забруднень. Бережіть ліс, живу природну оазу, інакше, нащадкам нічого не залишиться.