Відтепер платити соціальний внесок не потрібно
Відтепер платити соціальний внесок не потрібно. Президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування подвійного оподаткування єдиного соціального внеску. Про що мова, підписаний документ передбачає звільнення самозайнятих осіб, фізичних осіб-підприємців, які мають основне місце роботи з першого вересня 2021 року від сплати ЄСВ за місяці, в які роботодавець сплатив страховий внесок за них.
Прес-служба офісу Президента України
Крім того, закон також скасовує обов'язок ФОП, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та членів фермерських господарств платити мінімальний розмір єдиного соціального внеску за місяці, за які не було отримано доходу.
Також закон передбачає державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності для осіб, які не здійснювали її і не отримували доходів за період, починаючи з 2017 року, шляхом списання їм сум недоїмки за єдиним соціальним внеском, а також штрафів і пені, нарахованих на такі суми, за умови подання ними, відповідно до закону, необхідних документів. Експерти вже висловили свою думку щодо нового закону.
Олександра Томашевська експерт
У мене є знайомий адвокат, працює в адвокатському об'єднанні, паралельно у нього є маленьке кафе, там тільки каву наливають. Як ФОП він працює в кафе і отримує зарплату в адвокатському об'єднанні. Там за нього платять ЄСВ, і він сам за себе також платить ЄСВ
Данило Гетманцев голова податкового комітету Верховної ради України
Йдеться про те, щоб не платити ЄСВ двічі тим, хто вже працює і при цьому є ФОПом. ЄСВ адже специфічний податок, це фактично страховий платіж за наші пенсії. І платити його двічі в принципі неправильно.
Також закон звільняє від зобов’язань сплачувати ЄСВ пенсіонерів, які здійснюють незалежну професійну діяльність .Однак, на думку експертів, це зберігає дискримінацію між робочими пенсіонерами. Бо, якщо пенсіонера – підприємця звільнили від сплати ЄСВ, то за тих, хто продовжує роботу найманим працівником, соціальний внесок продовжує нараховуватися.
Данило Гетманцев голова податкового комітету Верховної ради України
Найманих працівників це ніяк взагалі не стосується. Це інша система: найманий працівник отримує зарплату, він повинен з неї платити ЄСВ, і йому провадиться перерахунок пенсії, навіть якщо це пенсіонер. Там зовсім інші правила діють. Ми не чіпали найманих працівників, якщо вони не ФОПи.
І у такій дискримінації, вважають фахівці, скоріш винна специфіка державного оподаткування, аніж законодавці.