Війна без ретуші. Виставка робіт Яна Доброносова відкрилась на харківському залізничному вокзалі (відео)

18.10.2023 20:50   -

Чергову серію своїх робіт військовий фотокореспондент Ян Доброносова презентував у Харкові на залізничному вокзалі.

Не випадково виставку фотограф розмістив саме тут. Вокзали, в тому числі і харківський, були мовчазними свідками перших днів повномасштабного вторгнення окупантів. Вони бачили біль і відчай людей, які вимушені були залишити рідну домівку, не будучи впевненими, чи станеться потім повернення додому.

ОЛЕКСАНДР ШЕВЧЕНКО ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ПАСАЖИРСЬКОЇ КОМПАНІЇ “УКРЗАЛІЗНИЦЯ”
Виставка з фотороботами Яна Доброносова є символічною для нас, оскільки Ян один з тих фотографів, які супроводжували залізницю і наші вокзали на всіх етапах цієї війни. Він був фактично на всіх наших вокзалах з початку повномасштабного вторгнення, і він точно та людина, яка своїми очима бачила багато обстрілів, багато евакуацій. І наші медичні поїзди, дипломатичні поїзди. І ось на цій виставці якраз зібрано різні репортажі, які показують з усіх боків і роботу залізниці і роботу інших героїчних відомств, які допомагають нам вистояти.

Тут багато різних фотографій: портрети, як відомих людей, так і випадково потрапивших в кадр. Військові на полі бою, та під час хвилин тиші. Діти з переляканими очима посеред зруйнованих вулиць. Різні міста, різний час. Здавалось би об’єднати всі ці роботи в один ансамбль неможливо. Але це лише на перший погляд. Чим довше ти розглядаєшь знімки, тим зрозумілішим стає меседж автора.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ЯН ДОБРОНОСОВ ФОТОКОРЕСПОНДЕНТ, АВТОР ВИСТАВКИ
Ці всі роботи поєднує єдиний момент – це війна, яка, на жаль, прийшла в наш дім, і з лютого 2022 року більшість з нас знімає саме війну. Всі фотографи, навіть ті, які знімали весілля, сьогодні знімають війну. Дуже простий меседж – це правда. Показати наскільки жорсткий наш ворог, те, що він не має на це права.

Серед робіт Яна є фото з відкритим, прямим змістом, але є й з глибоким сенсом, побачити і розгадати який вдається не кожному.

ЯН ДОБРОНОСОВ ФОТОКОРЕСПОНДЕНТ, АВТОР ВИСТАВКИ
Наприклад, для мене це фотографія з Донеччини, це Бахмут. Це січень цього року. Мабуть останній місяць, коли там можно було знаходитись, було багато кадрів. Отакі були кадри. Але цей вражає, тому що це нічь, там постійно ідуть різні дуелі, обстріли. Бачите, там он вогник. Тобто щось десь прилетіло і на Донеччині дуже яскраві зірки і це поєднання – це для мене емоційно. Я жив і в Харкові, і на Донеччині. Я знаю, що таких зірок немає в Києві і для мене це особлива атмосфера.

Виставка “Війна очима Яна Доброносова” експозиціонуватиметься на вокзалі до кінця жовтня. Тож кожен бажаючий може завітати та поміркувати над сюжетом робіт фотохудожника.

ОСТАННІ НОВИНИ