Внаслідок негоди 302 населених пункти в Україні лишились знеструмленими
Шалений вітер та мокрий сніг із дощем. Усю країну накрила негода. Цієї ночі внаслідок буревію без світла лишились триста населених пунктів. Найбільше постраждала Херсонська область.
Сильний вітер викорчовував дерева з корінням, зривав білборди. Вирувала негода й в Одесі. Дерева падали на лінії електропередач, рух трамваїв був зупинений.
Так десятки автомобілей потрощили дерева. На дорогах виникали затори. На морі вирував потужний шторм. В результаті місцеві пляжі накрило водою. На Миколаївщині взагалі затопило бази відпочинку. Персонал- евакуювали. Невтішна картина й в інших областях країни. І все через циклон.
Євгенія Кутнова кореспондент
-Не оминула негода й Харківщину. З самого ранку комунальники ліквідовували наслідки буревію, який панував вночі. По вулиці Ромена Ролана сильні пориви вітру позносили аварійні дерева.
Довелось викликати техніку, розпилювати дерева.
Людмила Краснікова начальник дільниці КСП "Харківзеленбуд" у Дзержинському районі
-Тополь приличный, упал на дорогу, частично мы убрали его вечером. И сейчас допилываем, будем заружать и вывозить.
Дерево впало на стовп електромережі вуличного освітлення.
Сергій Задесенець електромонтер
-Дерево упало, и за счет кабеля сломало опору. Поставим опору новю, подключим и будет работать.
Загалом у Харкові впало два десятки дерев. Більшість в Орджонікідзевському районі. Але циклон потрху відступатиме,- кажуть в гірометцентрі.
Микола Кульбіда директор українського гідрометцентру
-Проте не слід заспокоюватись. У всякому разі видно, що перша половина грудня- це буде період з достатньо активною циклонічною діяльністю на території України.
Найближчий циклон очікується сьомого грудня. І до тринадцятого грудня ще два, однак менш активні. Тож небезпечні стихійні явища ще можуть повторитися. МНС-ники радять в такі періоди намагатись не виходити на вулицю. Та і вдома подбати про безпеку.
Ігор Лупандін помічник начальника ГУ МНС України в Харківській області
-Нужно закрыть окна, нужно закрыть форточки, балконные двери и не стоять в обьеме окна. Все-таки желательно, чтобы было отключено электрооборудование, которое есть.
Також, -каже Ігор Лупандін, потрібно вимкнути газ та не користуватись ліфтом. А якщо негода таки захопила на вулиці – в жодному разі не ховатись під дерева і шукати капітальні надійні приміщення.
Євгенія Кутнова, Євген Дроботов.Харьковские Известия