Внимание, клещи. Как уберечься от укуса, вытащить насекомое из кожи и не “подхватить” борелиоз

26.05.2016 12:05   -
Автор:
Вилазки на природу, турпоходи, пікніки у лісі, – сезон літнього відпочинку на природі розпочато. Втім, прогулянки в лісі, попереджають лікарі – це не тільки свіже повітря та зняття стресу. В гілках сухих дерев, кущах та навіть у траві можуть ховатись кліщі. Частина з них по-справжньому небезпечна. І якщо захворювання на енцефаліт, що переносять комахи, мешканцям Першої столиці не загрожує – енцефалітних кліщів в області майже нема, то комах-збудників бореліозу, чи хвороби Лайма, на Харківщині досхочу.   
 
Олександр Золотарьов лікар 
 
Действительно, в Харьковской области где-то около семи процентов от популяции клещей, они содержат вот этот возбудитель. Чем опасно это заболевание. Тем, что оно протекает изначально в хронической форме, без острых проявлений. Или это заболевание протекает изначально в острой форме. При этом возможно воспаление суставов, поражение центральной нервной системы, поражение сердца, поражение головного мозга и периферической нервной системы.
 
Якщо за лікування бореліозу не взятись в перші тижні, кажуть лікарі, розвиток хвороби може призвести навіть до інвалідності. Враховуючи те, що нерідко недуг проявляється не одразу, медики наполегливо радять кліщів, витягнутих з тіла, відносити до лабораторії, аби дізнатись, чи була комаха збудником хвороби. Дістати ж кліща зі шкіри можна в домашніх умовах, підручними засобами. 
 
Олександр Золотарьов лікар
 
Есть народные методы, они, безусловно, эффективны. Капается капля масла, прекращается доступ кислорода к клещу и он старается вылезти на свободу, подышать воздухом. При этом, если говорить об удалении клеща, необходимо захватывать пальцем, пинцетом, нитью тело и головку и вращательным движением пытаться его извлечь. Не тянуть прямо, а именно вращать. 
 
Витягаючи кліща, попереджають лікарі, потрібно уважно дивитись, аби всередині шкіри не залишилась голова із отрутою, адже тоді токсини продовжать надходити в організм. А лапки та хобіток, що залишились в тілі можуть спровакувати сильне запалення – не смертельно, кажуть лікарі, але все ж дуже неприємно. Саме тому, щоб уникнути неприємностей, фахівці радять пам'ятати про профілактику: вирушаючи в ліс, варто вдягати світлий одяг із довгими рукавами та манжетами, та не забувати про головні убори з широкими полями.