ВНО-2016. Об особенностях и нововведениях рассказали педагоги
Цього тижня стартувала реєстрація на ЗНО. Всі, хто бажає цьогоріч вступити до ВИШу, має пройти тестування. Адже там прийматимуть лише абітурієнтів із сертифікатами дві тисячі шістнадцятого року. На подачу документів учасникам ЗНО дають лише місяць, до четвертого березня. Школярам це зробити буде простіше, проінформували у мерії. До цього процесу у Харкові залучили педагогів навчальних закладів.
Ольга Деменко директор Департаменту освіти
Школа сама формирует весь пакет выпускников, которые будут проходить ВНО. Сама отправляет весь этот пакет документов в центр оценивания качества образования. Мы уверены, что наши дети все зарегистрированы. Мы не переживаем за то, что чьи-то документы вернулись.
Навчальні заклади будуть задіяні і на час зовнішнього незалежного оцінювання. Пункти тестування, крім ВИШів, розмістять у двадцяти п'яти школах міста. У них, зазначає Ольга Деменко, створять всі умови для якісного проведення ЗНО. Воно стартує раніше, ніж у минулі роки. А саме п'ятого травня. Іспитом з української мови та літератури. Результати, як і раніше, будуть зараховувані і до шкільного атестату. Цьогоріч до списку предметів додали ще математику та історію України.
Олександр Сидоренко директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти
При чому українська мова та література, як і у минулому році, буде обов'язковою для всіх. А от математика та історія кожен абітурієнт мусить обрати самостійно один предмет, який буде зарахований як державна підсумкова атестація.
Для цього один іспит оцінюватимуть в двох форматах – по дванадцяти та двохсотбальній шкалах відповідно. З третього ж червня почнуться тестування з предметів необов'язкових.
Олександр Сидоренко директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти
Практично через день буде проходити зовнішнє оцінювання. До 17 червня ми його повинні закінчити.
ЗНО-2016 матиме ще кілька особливостей, інформують освітяни. Зокрема, абітурієнт зможе обрати та написати лише чотири тести. На вирішення завдання з деяких предметів майбутнім абітурієнтам дадуть більше часу.
Ольга Деменко директор Департаменту освіти
В прошлом году тесты по украинскому языку и литературе ребята писали 150 минут, то в этом году 180. Т.е. добавляется целых полчаса на работу по выполнению этих заданий. И по математике тоже прибавляется время.
Цьогорічним нововведенням є й те, що тестів поглибленого рівня складності з жодного предмету не буде. Діятиме і вже звичне для абітурієнтів правило – для визначення результатів ЗНО з кожної дисципліни встановлять "пороговий бал".
Олександр Сидоренко директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти
"Пороговий бал" – це та мінімальна кількість балів, яку повинен набрати абітурієнт для того, щоб він міг оволодівати знаннями у вищій школі. 100 балів отримає тільки той, хто здолає поріг, а раз здолав поріг, то це вже 100 балів. Ну і далі, безумовно, серед тих, хто їх здолав, проводиться шкалювання по 200-бальній шкалі.
Буде для майбутніх абітурієнтів і можливість підготуватися до основного ЗНО. У квітні відбудеться пробне тестування. У мерії повідомили, для дітей пільгового контингенту та для переселенців з зони АТО участь у ньому буде безоплатна.