Война в Украине. Информационная

27.01.2014 20:02   -
Автор:

Інформаційна війна почалась одночасно з євромайданом у Києві. У мережі інтернет заявляються чергові медіа-бомби: новини начеб то з достовірних джерел та з місця подій. В інформаційному просторі – цілодобові прямі трансляція бійок, фото учасників протистояння і коментарі закордонних експертів. У соціальних мережах – лайливі коментарі та нові фейки.

Фейк (от англ. Fake — поддельный) означает либо интернет-утку, выдываемую за реальную новость, либо фото или видео, подделанное с целью вбросить сенсацию.

Спеціально найняті люди з дня в день заповнюють інтернет мережу інформаційними бомбами, що на перший погляд схожі на правду, і не важливо, що жодна з заяв не підкріплена фактами:

Російський спецназ сьогодні переодягнуть у "Беркут", Румунія має територіальні претензії до України, НАТО готово ввести війська в Україну. – Подібні заяви  перемежаються новинами з барикад.  

Активісти "Спільної справи" зайняли Міністерство юстиції, яке знаходиться у Києві на вулиці Городецького,13."Зайняте Міністерство юстиції на Городецького 13. Необхідно підкріплення для будівництва барикади. Всі, хто мають таку можливість, підтягуйтесь"

Противники діючої влади в Чернігові зайшли до будівлі обласної ради. Депутат Валерій Дубіль наголосив, що вони скликають депутатів, щоб вимагати позачергове скликання обласної ради.

Деякі матеріали мають відео підкріплення, тож на їх фоні фейки виглядають, як справжні новини. Так на багатьох сайтах та у соцмережах регулярно з’являються нові карти масових протестів України. Вони різні: в одних – Східна Україна позначена вже як захоплена, в інших що там ще йдуть масові протести. Згодом правда з’ясовується – але інформація вже вкинута в мережу і зробила свою справу. Коли емоції вщухають на зміну одній неправдивій інформації приходить інший фейк. Над тим, щоб чергова інформаційна бомба накрила максимальну кількість людей і стала популярною за лічені хвилини, працюють сотні дописувачів – тролів.

Троль, Тролінг (від англ. trolling) — розміщення в Інтернеті провокаційних повідомлень з метою викликати конфлікти між учасниками, образи, війну редагувань, марнослів'я тощо.

Фантазія тролей без меж. З останніх повідомлень -  на Харківщину у військово-транспортних літаках летять тисячі польських ультрас аби підтримати українських футбольних фанатів, які стали на бік євроінтеграторів. У фейку також поширюється інформація, що до протестів та вуличних боїв в Україні готові приєднатися футбольні фанати з усієї Європи.

Інформаційна війна (англ. Information war )  -  вплив на цивільне населення та військовослужбовців іншої держави шляхом поширення певної інформації. Термін «інформаційно- психологічна війна» був запозичений в українську мову зі словника військових кіл США. Може  використовуватися як психологічний вплив на цивільне населення і (або) військовослужбовців іншої держави з метою досягнення політичних або суто військових цілей.