Жінкам, кажуть – на пожежі не місце. Чи легка ця праця вирішили зсередини перевірити журналістки "Харьковских известий". Пробуємо чоловічу справу на смак.
Скидуємо цивільний одяг – перевдягаємось у форменний. Розміри тут не для слабкої статі.
Шикуємось перед начальником. Кілька контрольних настанов. І до справи. Вчимось чекати. У кімнаті відпочинку-тихий час. Лунає сигнал тривоги.
Попереду – випробування – не для слабаків. Цей отвір, працівники пожежної частини, називають шахтою.
Без допомоги нікуди. Не досконало, але для першого разу згодиться, кажуть професіонали. Наступний крок – вдягнути спецодяг: куртку, шолОм, затягнутись ремнем з карабіном. І бІгом в пожежну автівку – на виклик. В ідеалі – на це все рятувальники всередньому витрачають менше хвилини. Ми ж дівчата впорались ну трохи менше десяти.
Леся Кочержук кореспондент
-Справжній рятувальник від сигналу тривоги до моменту, як він сяде в пожежну автівку для виїзду на пожежу повинен вкластися в сорок п’ять секунд. За цей термін він повинен спуститися по спусковій трубі, одягнути спецодяг і обладунки і бути в бойовій готовності.
Переходимо до основного, не менш важливого. Еменесники показують – чим "напакована" пожежна автівка.
Олександра Суфіянова кореспондент
-А ось це пожежний автомобіль, в якому є все необхідне для гасіння вогню, більше двох тонн води, бак для піни на двісті літрів, пожежний насос, кілька драбин та інше обладнання.
Приступаємо до самого процесу – втримати рукав під тиском води.
Далі – іспит на сміливість: забратися по пожежній драбині на п'ятиповерхівку. Зі страхом висоти впорались усі. Хоч дух таки перехоплювало.
Наталія Сіромаха кореспондент
-Самое трудное было это все-таки подняться на такую высокую точку, я думаю, что спасатели делают такие подъемы еще выше и это просто дух, адреналина полно и на самом деле я думаю, что мы женщины сегодня, все девушки прошли такую боевую готовность и показали, что мы бы справились с этим заданием не хуже мужчин
Хоч Справжнім рятувальникам ми фори не дали і Справжнє полум'я не гасили, але, кажуть вогнеборці, бойове хрещення таки пройшли.
Володимир Горбіков начальник підрозділу 6-ї державної пожежно-рятувальної частинї ГУ МНС у Харківській області
-Конечно вам как женщинам делается большая скидка, но, в принципе, вы показали очень хороший результат. Я был удивлен. До этого у меня были девушки, которые не могли спуститься, потому, что там необходима физическая помощь. А так, в принципе, вы смело отработали.
Відпрацювали і переконались – як і в журналістиці, так і еменесній службі – без сюрпризів та забобон не обходиться. Якщо кореспондентам бажають "смачних" тем, то рятувальникам – сухих рукавів.
Володимир Горбіков начальник підрозділу "6-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ МНС у Харківській області
-Когда пожарный спит, люди смеются, когда пожарный работает – люди плачут. Так давайте смеятся все вместе. Поетому, пусть лучше пожарные спят, чем люди плачут.